Liquid Crystal to seria drukarek 3D drukujących z żywic fotopolimerowych, produkowana przez brytyjską firmę Photocentric. Urządzenia te oprócz tego, że są jednymi z najtańszych tego typu na rynku, to są też najtańsze pod względem eksploatacji. Podstawowy model Liquid Crystal 10 dostępny jest w tej chwili w promocji, w której do każdej zakupionej drukarki 3D otrzymujemy zestaw trzech żywic o łącznej wartości 897,00 PLN brutto.

Liquid Crystal 10” to idealna drukarka 3D przeznaczona zarówno dla entuzjastów, jak i początkujących użytkowników tej technologii. Oferuje dobrej jakości wydruki 3D przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji i prostoty w obsłudze. Istotą działania drukarki jest opatentowana technologia DPP (Daylight Polymer Printing). Poprzez połączenie wysokorozdzielczego ekranu LCD i specjalnie opracowanych żywic polimerowych stworzono urządzenie o atrakcyjnym wyglądzie, pozwalające na tworzenie precyzyjnych modeli za ułamek kosztów, jakie trzeba by wydać w innych, tego typu drukarkach 3D.

Liquid Crystal 10” charakteryzuje się obszarem roboczym o wymiarach 200 x 100 x 200 mm. Nadaje się idealnie do zastosowań w druku 3D ogólnego przeznaczenia. Jest solidna, niezawodna i łatwa w obsłudze. Dodatkowym atutem jest kompatybilność ze wszystkimi, dostępnymi w ofercie żywicami Daylight. W ramach promocji, do każdej zakupionej drukarki 3D LC10” otrzymamy gratis 3 kg żywicy (1 kg Daylight Firm, 1 kg Daylight Hard oraz 1 kg Daylight Flexible), której wartość rynkowa wynosi 897,00 PLN.

Żywice Daylight

Do aktualnej oferty czterech rodzajów żywic Daylight (Castable, Firm, Hard, Flexible) dołączają dwie kolejne:

  • High Tensile – Żywica Daylight High Tensile została zoptymalizowana pod wykonywanie wydruków o możliwie największej wytrzymałości na rozciąganie. Przeznaczona jest do stosowania wszędzie tam, gdzie wytrzymałość drukowanych elementów jest najważniejsza. Zapewnia idealne odwzorowanie wszelkich szczegółów modeli oraz uzyskanie dobrej rozdzielczości druku 3D.
  • Tough – Żywica Daylight Tough jest doskonałym kompromisem pomiędzy dostępnymi w ofercie żywicami i idealnie nadaje się do drukowania części funkcjonalnych. Jest bardzo twarda, wytrzymała oraz elastyczna, co czyni ją idealnym wyborem jeśli potrzebujemy uzyskać model z twardego tworzywa sztucznego.

Żywice UV DLP oraz dla laserowych drukarek 3D

W ofercie filaments4U znajdziemy również szeroki wybór żywic UV, zarówno dla drukarek DLP, jak i SLA. Fotopolimery te utrwalają się w świetle o długości fali od 380 nm do 405 nm i są kompatybilne z wieloma, dostępnymi drukarkami 3D. Pośród urządzeń, które współpracują z żywicami UV dla laserowych drukarek 3D znajdziemy między innymi popularnego Formlabs. Wystarczy zastosować się do poniższych ustawień w trybie Open Mode:

Żywice UV DLP działają natomiast między innymi z drukarkami 3D Wanhao D7, Flashforge Hunter oraz innymi, których długość fali pokrywa się z zaleceniami producenta. Wszystkie żywice, z wyjątkiem Castable, dostępne są w cenie 299 zł/kg, żywica do wykonywania odlewów kosztuje natomiast 349 zł/kg.

W nowej, lepszej cenie 26.999 zł brutto dostępna jest również drukarka Liquid Crystal Pro, której obszar roboczy na poziomie 470 x 240 x 340 mm, czyni ją urządzeniem z najlepszym na rynku stosunkiem cena/obszar roboczy.

Wszelkie informacje na temat drukarek 3D z serii Liquid Crystal oraz wszystkich dostępnych żywic znajdziemy na nowo otwartej stronie internetowej www.liquidcrystal.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w filaments4U