ProtoExchange to nowo powstająca platforma transakcyjno-społecznościowa, mająca na celu kontaktować projektantów z właścicielami drukarek 3D. Za pomocą serwisu będzie można wystawić projekt na aukcję, na której będzie wygrywać najniższa (lub najlepsza) oferta druku. Co ciekawe, twórcy ProtoExchange zapewniają, iż nie będą pobierać opłat prowizyjnych za realizację projektów. Wydaje się być to cokolwiek zastanawiające, biorąc pod uwagę model biznesowy przedsięwzięcia, jednakże idea jest bez dwóch zdań bardzo szczytna.

Twórca serwisu, Jonathan Placa przedstawia projekt w następujący sposób: serwis będzie pozwalał właścicielom drukarek 3D “wynajmować” swój czas pozostałym użytkownikom ProtoExchange. W istocie, ProtoExchange będzie platformą, gdzie producenci amatorzy będą opłacani za drukowanie obiektów, zamawianych przez konsumentów / użytkowników.

To zdecentralizowana platforma produkcjyjna peer-to-peer, która wykorzystuje możliwości drukarek 3D, w celu materializowania obiektów z całego świata.

Więcej informacji na temat projektu: ProtoExchange.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like