Firma usługowa Protolabs, która w styczniu tego roku przejęła holenderskie Hubs, ogłosiła otwarcie nowego zakładu produkcyjnego, który pozwala zwiększyć wydajność o 60%. Fabryka zlokalizowana w bawarskim mieście Putzbrunn w Niemczech będzie zatrudniać 450 osób, realizujących usługi druku 3D z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod przyrostowych. Odbiorcami usług będą przede wszystkim klienci z Europy i Wielkiej Brytanii.

Protolabs oferuje usługi w zakresie formowania wtryskowego, obróbki CNC i drukowania 3D skierowane do klientów zajmujących się prototypowaniem i produkcją niskoseryjną. W przypadku tych ostatnich oferta firmy opiera się na swoim portfolio maszyn drukujących w technologiach SLA i PolyJet (żywice światłoutwardzalne), SLS i MJF (proszki poliamidowe) oraz SLM (druk 3D z metalu).

Kiedy w maju 2020 r. firma po raz pierwszy ogłosiła zamiar uruchomienia nowego zakładu w Europie, oczekiwano, że zostaną do niej przeniesione istniejące działy produkcyjne z pobliskiego zakładu w Feldkirchen, wraz z 25 dodatkowymi maszynami. Protolabs przewidywał, że dzięki temu zwiększy możliwości produkcyjne nawet o +50%, ale teraz po uruchomieniu kompleksu produkcyjnego te szacunki powiększono do +60%.

W nowej fabryce zainstalowano 60 przemysłowych drukarek 3D, które pozwalają oferować usługi druku 3D z metali i tworzyw sztucznych za pomocą szeregu technologii addytywnych. W przypadku realizacji planów przedstawionych w zeszłym roku, zakład wyposażony jest również w centrum obróbcze CNC, a także w 5-osiową frezarkę i systemy barwienia, zdolne do wysokiej jakości wykańczania części.

Źródło: www.protolabs.co.uk

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like