Protos Eyewear, czyli okulary… drukowane na miarę

0

Jakiś czas temu, w zestawieniu najlepszych start-upów związanych z branżą druku 3D, na bardzo wysokim, bo czwartym miejscu wymieniłem Make Eyeware – firmę zajmującą się projektowaniem i drukowaniem oprawek do okularów. Wierzę, że tego typu usługi będą jedną z kluczowych jeśli chodzi o popularyzację druku 3D wśród zwykłych ludzi, którzy będą mogli skorzystać z tej technologii w namacalny sposób. Protos Eyewear to kolejna tego typu firma, która właśnie uruchomiła kampanię crowd-fundingową w celu pozyskania kapitału na rozpoczęcie działalności. 

Źródło: www.protoseyewear.com

Źródło: www.protoseyewear.com

Usługa świadczona przez Protos Eyewear będzie polegać na tym, że wpierw za pomocą skanera 3D zostanie zeskanowana nasza twarz, a następnie na podstawie uzyskanego materiału zostaną zaprojektowane okulary idealnie dopasowane do naszych rysów. Okulary zostaną następnie wydrukowane przy użyciu drukarki 3D w technologii SLS (czyli sproszkowany polimer spiekany laserem). Uzyskamy dzięki temu jedyne w swoim rodzaju okulary  o nie tylko wyjątkowym designie lecz również dopasowane niczym garnitur szyty na miarę.

Źródło: www.protoseyewear.com

Źródło: www.protoseyewear.com

Kampania, którą Protos Eyewear rozpoczął na swojej stronie internetowej ma na celu uzbieranie 25 000 $ potrzebne na rozpoczęcie docelowej działalności, ponieważ aktualnie wszystko jest wciąż na etapie pomysłów i prototypów. Zespół tworzący firmę składa się z pięciu osób, które pracują nad tą ideą od blisko dwóch lat. Docelowo chcą w produkcji wykorzystać bioplastyczny materiał, który będzie lżejszy od tytanu i bardziej giętki niż materiały oktanowe. Dodatkowo mają zamiar stworzyć oprogramowanie, umożliwiające łatwe dopasowywanie oprawek okularów do kształtu twarzy klienta, na podstawie jego zdjęcia. Na chwilę obecną para okularów kosztuje 199$, jednakże Protos ma nadzieję, że jeśli uda im się uzbierać odpowiednią kwotę, docelowa cena sprzedaży będzie niższa.

Źródło: www.3ders.org

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.