Prosilas s.r.l, czołowy, europejski dostawca usług druku 3D z siedzibą we Włoszech, został przejęty przez Prototal Industries, lidera w produkcji addytywnej i formowaniu wtryskowym materiałów polimerowych w regionie skandynawskim. Przejęcie wzmocni działalność Prototal w Europie i zapewni obecnym klientom Prosilas dodatkowe możliwości korzystania z usług produkcyjnych. Dzięki przejęciu Prosilas, Prototal będzie miał jedną z największych mocy produkcyjnych w Europie w zakresie wytwarzania addytywnego.

Firma Prosilas z siedzibą w prowincji Macerata we Włoszech została założona w 2003 roku i od prawie dwóch dekad świadczy specjalistyczne usługi w zakresie wytwarzania przyrostowego na rynku europejskim. Firma świadczy kompleksowe usługi, od wsparcia projektowego i optymalizacji, przez prototypowanie, po produkcję seryjną i post-processing. Główną specjalizacją Prosilasa jest druk 3D SLS i posiada certyfikaty jakości, w tym ISO 9001: 2015 i ISO / IEC 27001 dla bezpieczeństwa cybernetycznego oraz ISO 14001:2015.

Firma odnotowała znaczny wzrost od 2016 roku, dodając przemysłowe systemy do przemysłowego druku 3D do swojego parku maszynowego i wdrażając zaawansowane rozwiązania, takie jak zautomatyzowane systemy zarządzania materiałami, oprogramowanie MES i rozwiązania jakościowe. W ostatnich latach Prosilas było zainteresowana nawiązaniem partnerstwa przemysłowego w celu poszerzenia swojego zasięgu i bazy klientów na kontynencie europejskim.

Z kolei Prototal może pochwalić się rocznym obrotem w wysokości około 50 milionów euro i zespołem ekspertów składającym się z ponad 200 pracowników w siedmiu lokalizacjach. W ostatnich latach firma wyszła poza region skandynawski, najpierw dzięki przejęciu brytyjskiej firmy usługowej 3T Additive Manufacturing w zakresie polimerów do wytwarzania przyrostowego, a teraz dzięki przejęciu Prosilas.

Dzięki umowie oficjalnie sfinalizowanej 15 listopada 2021 r. Prototal Industries nabył 100% udziałów w Prosilas. W przyszłości CEO przejętej firmy – Vanna Menco, pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego i dyrektora Prosilas. Giulio Menco, założyciel Prosilas i ojciec Vanny, zachowa swoją rolę konsultanta technicznego, specjalizującego się w dziedzinach eksperymentalnych i badawczo-rozwojowych. Obecni członkowie zespołu Prosilas również pozostaną w strukturach firmy, w ramach umowy przejęcia.

Źródło: materiały prasowe Prosilas

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like