Szczerze mówiąc, gdy zobaczyłem zajawkę tego tematu po raz pierwszy, nie zajarzyłem… W sumie zainteresowałem się tym dopiero za trzecim razem na 3DPI. Ale to chyba dobrze o mnie świadczy…? Konflikt na Ukrainie przybiera na sile i nikt tak naprawdę nie wie co się wydarzy. Część ludzi popada w psychozę i panikę, część stara się zamanifestować swoją obojętność, niektórzy jak Wojtek Droździewicz ze Świata Druku 3D uderzają w nieco patetyczny ton, a jeszcze inni… drukują zatyczkę analną z wizerunkiem Władimira Putina.

Model który mam dziś okazję opisywać, nosi uroczą nazwę “Putin Butt Plug“. Gadżet jak łatwo zauważyć nosi podobiznę urzędującego obecnie prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i jest wykonany z proszku gipsowego. Chociaż nie miałem okazji nigdy używać tego typu przedmiotów (żadnego również -stety / niestety nie posiadam) dzięki internetowi dowiedziałem się, że służy on do insertowania w sam środek tylnej części ciała, mniej więcej tam, gdzie słońce nigdy nie dochodzi… Generalnie nie wiem czy tego typu gadżet, o takim przeznaczeniu, powinien być wykonany z tego typu materiału, nie mniej jednak osobiście bym nie polecał tego sprawdzać.

Źródło: www.imgur.com

Źródło: www.imgur.com

Autorem gadżetu jest bloger o pseudonimie Political Sculptor, który ma na koncie wiele tego typu realizacji. Jego (jej?) dzieło można zamówić sobie w Shapeways za stosunkowo przystępną jak na taki rarytas cenę 21,89 € (ok. 95 PLN). Temat obił się już dość głośnym echem na świecie, na Reddicie jest już blisko 1000 komentarzy, a z blogerem kontaktowali się również reporterzy różnych gazet i portali internetowych. Polecam obejrzeć galerię zdjęć “figurki” na imgurze, gdzie Political Sculptor zamieścił również szczegółową relację z procesu projektowania modelu.

Źródło: www.imgur.com

Źródło: www.imgur.com

Zdając sobie w pełni sprawę, że figurka może wywołać sporą furorę szczególnie wśród przedstawicieli szeroko pojętej prawicy, pragnę nieco ostudzić ich nastroje. Myślą przewodnią jaka zainspirowała Political Sculptora do stworzenia oryginalnej zatyczki analnej była nie tyle inwazja Putina na Krym, ile… prześladowanie mniejszości seksualnych w Rosji. Skoro tak, to możliwe że gadżet jednak doczekał się już jakichś testów…?

Źródło: www.politicalsculptor.blogspot.co.uk via www.3dprintingindustry.com
Grafika: [1] [2] [3]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D