Wbrew temu co każdej początkującej osobie wchodzącej w świat druku 3D może się wydawać, druk 3D to nie tylko niskobudżetowe drukarki 3D i RepRapy drukujące w technologii FDM, ale bez porównania większy obszar zagadnień, kryjących się pod szeregiem dziwnych skrótów w rodzaju SLA, SLM, DLP, CJP czy EBM.

To czym druk 3D jest i od początku był, to tzw. profesjonalne technologie, które swoją nazwę zawdzięczają nie temu, iż są bardziej profesjonalne od popularnego FDM, ile faktowi, że na co dzień mają zastosowanie przede wszystkim w tworzeniu specjalistycznych modeli i aplikacji o stricte profesjonalnym zastosowaniu. Niniejszy QUIZ pozwala sprawdzić wiedzę każdego z Was z zakresu właśnie tych bardziej skomplikowanych i bez porównania droższych technologii.

Poniżej znajdziecie pytania dotyczące profesjonalnych technologii druku 3D. Quiz składa się z 10 pytań, a każde z nich ma do wyboru po cztery odpowiedzi. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Życzymy powodzenia.

Przy tworzeniu QUIZU podpierałem się informacjami z niezawodnego pod tym względem serwisu Przyrostowo.pl, do czytania którego, również Was serdecznie zachęcam.

[slickquiz id=4]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

4 Komentarze

 1. Pyt.4 A co z koniecznością zapewnienia stałej pozycji? Zgarniacz może przesunąć model razem z nakładanym proszkiem a przez to doprowadzić do wad w modelu!

  1. Dlatego właśnie nawet w tej technologii stosuje się podpory, mimo że elementy są zawieszone w proszku. Do poprawki!

   1. Ok. przyznaję, iż pytanie nie było do końca precyzyjne. Chodziło mi bardziej o to, że nie jest niezbędne / konieczne.

    1. Wobec tego każdy powder bed powinien być tam uwzględniony.
     Znamy sposób, żeby w SLM też wybudować bez suportów :). Czy dzięki temu można powiedzieć, że tam też nie są niezbędne?

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować