Wraz z popularyzacją niskobudżetowych drukarek 3D, rośnie liczba ekspertów, którzy po przedrukowaniu kilkunastu rolek filamentu, czują się na siłach oceniać i opiniować dokonania innych. Tymczasem wbrew obiegowej opinii technologia druku 3D nie powstała wczoraj… Chociaż mało kto jest tego w pełni świadomy, liczy ona sobie już ponad 30 lat! Niniejszy QUIZ ma na celu sprawdzić wiedzę z zakresu historii powstania druku 3D oraz kilku wybranych jej obszarów. Co więcej, druga część QUIZU koncentruje się na polskiej branży niskobudżetowego druku 3D.

Czy wiedza na temat powstania druku 3D oraz całej branży czyni z nas lepszego drukarza 3D? Absolutnie nie, niemniej jednak dobrze jest znać genezę ich powstania, aby wiedzieć jaką drogę przeszliśmy aby znaleźć się w tym miejscu, w jakim znajdujemy się obecnie?

Poniżej znajdziecie pytania dotyczące szeregu rzeczy i wydarzeń, które miały istotny wpływ na rozwój technologii i branży druku 3D na przestrzeni lat. Quiz składa się z 10 pytań, a każde z nich ma do wyboru po cztery odpowiedzi. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Życzymy powodzenia.

[slickquiz id=3]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

2 Komentarze

  1. ehh :/ tylko 7 na 10 tym razem 😉

  2. 10/10 🙂 ale musiałem długo sobie przypominać kiedy były pierwsze Dni Druku 🙂 🙂 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować