Na rynku jest dostępna niezliczona ilość niskobudżetowych drukarek 3D. Wielu producentów kopiuje różne rozwiązania konstrukcyjne od innych, co sprawia, że na pierwszy rzut oka wyglądają one tak samo i bywa, że nie da się ich rozróżnić niczym poza nazwą. Czy ty jesteś w stanie to uczynić? Oto 10 drukarek 3D, które na pewno gdzieś już kiedyś widziałeś…

Chociaż tak olbrzymia ilość urządzeń na rynku powinna teoretycznie działać na korzyść klienta, w rzeczywistości ich mnogość powoduje, że ktoś słabo obeznany w świecie drukarek 3D będzie miał nie lada zagwostkę co wybrać? Dla porównania, nasza BAZA DRUKAREK 3D zawiera obecnie ponad 70 rekordów, jednakże jest to tylko i wyłącznie mały wycinek tego co jest dostępne na całym świecie. Na samym Kickstarterze nie ma miesiąca, aby nie zadebiutowała tam kolejna firma, oferująca swoje urządzenie.

Poniżej znajdziecie kilka najpopularniejszych, lub najgłośniejszych drukarek 3D, jakie pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich dwóch lat. Znakomita większość dotyczy drukarek 3D drukujących w technologii FDM, chociaż znalazło się kilka modeli drukujących z żywic światłoutwardzalnych.

Quiz składa się z 10 pytań, a każde z nich ma do wyboru po cztery odpowiedzi. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Życzymy powodzenia.

[slickquiz id=2]

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

5 Komentarze

  1. 10/10!

    1. Taa, jasne 😉 W jednym oknie QUIZ, a w drugim Google Images…
      A tak serio – gratulacje! Kiedy przyjeżdżasz do Łodzi? 😉

  2. 9/10 – idę więc czytać o Wanhao Duplicator 🙂

  3. Panie Pawle ile dostanę pensji 🙂 ?

    1. Za taki wynik, to co najmniej wynagrodzenie porównywalne z dietą Europosła 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować