EY Przedsiębiorca Roku to polska edycja konkursu organizowanego w 60 krajach świata, którego celem jest wyłonienie najlepszych przedsiębiorców i propagowanie ich osiągnięć. W tym roku tytuł Przedsiębiorcy Roku w kategorii „Nowy Biznes” trafił w ręce Rafała Tomasiaka – założyciela i CEO Zortraxa. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla przedsiębiorców w Polsce, często nazywane „biznesowym Oscarem”.

Jury przyznające nagrodę w kategorii „Nowy Biznes” kierowało się m.in. takimi kryteriami jak przedsiębiorczość, wizja i strategia rozwoju firmy, konsekwentna realizacja celów, wyniki finansowe świadczące o stabilnym wzroście w dłuższym okresie, znaczenie eksportu oraz obecności kapitałowej na rynkach zagranicznych w podstawowej działalności firmy, innowacyjne stosowanie nowoczesnych technologii w podstawowej działalności firmy, działania mające na celu rozwój lokalnej społeczności oraz aktywne współuczestniczenie w jej życiu i wiele innych. Warunkiem koniecznym przyznania nagrody w kategorii „Nowy Biznes”, była również działalność na polskim rynku od dwóch do pięciu lat.

Zortrax pod wodzą Rafała Tomasiaka bardzo dynamicznie rozwija się od strony finansowej. W pierwszym kwartale 2014 r. firma pozyskała 2 miliony dolarów z emisji obligacji. W czerwcu Zortrax ze spółki z o.o. przekształcony został w spółkę akcyjną. W ramach pre-IPO sprzedano akcje o wartości ok. 1,5 mln dolarów. Na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2016 r. zaplanowano IPO.

z2

Obecnie Zortrax zatrudnia 55 osób w Polsce, łącznie ponad 120 na świecie. Firma z siedzibą w Olsztynie osiągnęła w 2014 roku 12,5 mln złotych przychodu w 2014 r., a zysk netto wyniósł 2,8 mln. zł. W samym tylko pierwszym kwartale 2015 r. zysk netto wzrósł aż o 67% w porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku, co 1,9 mln zł. Aż 80% produktów firmy przeznaczonych jest na eksport. Zortrax S.A. sprzedaje swoje produkty w 53 krajach świata, gdzie współpracuje ze 123 resellerami.

zortrax-m200

Innym sukcesem Zortraxa, o którym warto wspomnieć przy okazji jest fakt wyboru drukarki 3D Zortrax M200 przez społeczność 3DHubs jako jednej z najbardziej przyjaznych użytkownikowi. W tym roku Zortax zajął miejsce ex aequo z drukarką CEL Robox. Oba urządzenia otrzymały dokładnie 9.0 punktów w kategorii Plug 'n’ Play.

Gratulujemy obu osiągnięć i liczymy, że to w dalszym ciągu dopiero początek sukcesów firmy.

Źródło: materiały prasowe

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

You may also like