Raise3D – chiński producent desktopowych – a od niedawna także przemysłowych drukarek 3D typu FDM/FFF, zakończył rundę finansowania serii C, pozyskując 15,81 miliona dolarów. Dzięki nowym funduszom firma będzie starała się poszerzyć swoje portfolio produktowe o nowe drukarki 3D i filamenty przeznaczone do zastosowań przemysłowych.

Firma twierdzi, że w latach 2019-2021 wykazała „solidny” roczny wzrost obrotów o 21,5% i znacznie zwiększyła swój udział w rynku. To z kolei zapewniło firmie rosnącą pulę inwestorów, którzy przyczynili się do ostatniego dofinansowania. W 2022 roku, do lutego, Raise3D sprzedało na całym świecie około 10 000 sztuk profesjonalnych drukarek 3D, a z oprogramowania ideaMaker korzysta ponad 600.000 osób na całym świecie. Ponadto około 30.000 firm i osób fizycznych korzysta z RaiseCloud – oprogramowania do zarządzania i monitorowania pracy drukarek 3D.

Oprócz oferty sprzętu i oprogramowania, Raise3D oferuje szeroką gamę profesjonalnych filamentów FFF, z których nowo wprowadzony segment przemysłowy obejmuje filamenty PA12 CF i PPA. Nieustannie rozwijający się program Open Filament (OFP) firmy umożliwia również użytkownikom Raise3D maksymalne wykorzystanie ich wydruków przy użyciu filamentów innych firm.

Jesienią ubiegłego roku firma wprowadziła także dwa innowacyjne produkty do swojego portfolio: MetalFuse – pełne rozwiązanie do druku 3D z metalu w formie filamentu od BASF oraz RMF500 – wysokowydajną drukarkę 3D do druku 3D z materiałów wzmacnianych włóknem węglowym.

Źródło: www.raise3d.com
Zdjęcie: www.raise3d.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like