Firma Raise3D jest producentem desktopowych drukarek 3D, pracujących w technologii FDM – cechą charakterystyczną tworzonych przez nich urządzeń są stosunkowo duże obszary robocze. Firma stawiając na nieustanny rozwój stara się propagować możliwość wykorzystania technologii addytywnych w przemyśle.

Ich najnowszy projekt RaiseFactory to system pozwalający na jednoczesne korzystanie z dowolnej ilości urządzeń Pro 2, które zarządzane są przez ich autorskie oprogramowanie RaiseCloud. Więcej o rozwiązaniu prezentowanym przez Raise 3D będzie można dowiedzieć się podczas nadchodzących Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe, które odbędą się w dniach 1–5 kwietnia 2019 r. Hanoverze.

Jak mówi Diogo Quental, dyrektor generalny Raise3D w Europie, główną zaletą takiego rozwiązania jest jego elastyczność. Cechą charakterystyczną systemu RaiseFactory jest fakt, że jest on uniwersalny i łatwo skalowalny – liczba urządzeń w farmie zależna jest od potrzeb produkcyjnych i oczekiwań firmy.

Dodatkowo, instalacja jest łatwa w obsłudze i konserwacji, umożliwia jednocześnie równoległą produkcję z wykorzystaniem różnych materiałów eksploatacyjnych. System jest optymalnym rozwiązaniem dla w przypadku produkcji „od demand” lub w przypadku niewielkich partii elementów.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like