Autodesk wypuścił na rynek nowe oprogramowanie służące do tworzenia inteligentnych obiektów 3D na podstawie zdjęć i skanów – ReCap. Program działa w chmurze, zapewniającej moc obliczeniową do tworzonych obiektów. Jest przeznaczony przede wszystkim dla architektów i projektantów, którzy mogą znacząco sobie ułatwić prace poprzez wygenerowanie modelu na podstawie samych zdjęć i na ich bazie tworzyć nowe pomysły lub rozwiązania.

Program jest zintegrowany z innymi programami: Design i Creation, pozwalając na łatwe i przystępne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi funkcjami.

Autodesk_recap

ReCap obsługuje skanery laserowe jak również pozwala na wykorzystywanie zwykłych zdjęć. Zapewnia odwzorowanie wysokiej ilości szczegółów i jakości tworzonych modeli. W teorii pozwala na odtworzeniu całych budynków, mostów czy nawet miast. Działając w chmurze, niweluje potrzebę posiadania komputerów o dużej mocy obliczeniowej.

Recap

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D