5 lipca br. miało miejsce zapowiadane przez nas szkolenie z obsługi drukarek 3D zorganizowane przez FabLab Kielce, które prowadzone było przez weteranów branży niskobudżetowych drukarek 3D: Michała YRU Liberdę, Pawła SEKALA Rokitę, Macieja SKAWIKKA Skawińskiego i Janusza JASZUKA Wójcika. Poza wykładami z teorii druku 3D odbyły się warsztaty praktyczne. Każdy z uczestników szkolenia przyjechał ze swoimi problemami dotyczącymi zarówno samych drukarek 3D jak i druku.

Warto zaznaczyć, że osoby biorące udział w warsztatach to nie byli laikami w dziedzinie druku 3D – to świadomi i wymagający kursanci. Ten fakt pozwolił prowadzić szkolenie na odpowiednio wysokim poziomie. W przerwie rozdyskutowana grupa przespacerowała malowniczymi uliczkami Kielc na wspólny obiad. Zajęcia skończyły się w późnych godzinach popołudniowych. Rozstanie nie było szybkie, długo jeszcze trwały rozmowy i dyskusje oczywiście dotyczące druku 3D.

Czekamy na kolejną edycję…!

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

3 Komentarze

 1. Super sprawa 🙂 Żałuję że nie mogłem uczestniczyć w tej edycji szkolenia. Czekam z niecierpliwością na następną.

 2. Szkolenie odbyło się ponad tydzień temu, pozwolę sobie na małe podsumowanie.

  W szkoleniu wzięło udział 9 osób. Poziom wiedzy był zróżnicowany. Były osoby, które nie widziały do tej pory drukarki jak i takie, które pracują na takiej maszynie na co dzień, a również takie które pracują naukowo i chcą wykorzystać druk jako kolejne narzędzie.

  Dużo satysfakcji daje nam fakt, że jak wszyscy nas zapewniali, bardzo się cieszą, że wzięli udział w szkoleniu i że uzyskali rezultaty nawet większe niż się spodziewali. Maile jakie otrzymuję do dnia dzisiejszego potwierdzają, że nowa wiedza procentuje już teraz.

  Kilka osób pytało o certyfikaty, FabLab Kielce Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne wydaje takie dokumenty.

  Szykujemy kolejne edycje tego szkolenia, jak już pisałem najprawdopodobniej w drugiej połowie września. Otwarta jest kwestia szkoleń w innych miastach. Jeśli myślisz o takim szkoleniu skontaktuj się z nami [email protected] im wcześniej tym lepiej, może zdecydujemy się na twoje miasto.

  Stawiamy na indywidualną pracę z każdym kursantem. Jeśli nie masz swojej drukarki, a chciałbyś wziąć udział w takim szkoleniu oczywiście jest to możliwe, jednak z przyczyn organizacyjnych zgłoś nam ten fakt jak najwcześniej (ideałem jest kiedy każdy osoba może pracować na swojej drukarce, wiemy że jest to możliwe).

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować