Blisko 70 osób z branży odlewniczej wzięło udział w warsztatach „Metrologia 3D w odlewnictwie i procesach odlewniczych”, organizowanych przez firmę Lenso. Wydarzenie miało miejsce 21 marca 2018 w Centrum Kompetencji Metrologicznych (Swadzim k. Poznania).

Przeprowadzone szkolenie jest częścią cyklu międzynarodowych warsztatów, odbywających się w okresie od stycznia do kwietnia 2018 roku w 42 lokalizacjach na całym świecie – od Azji po Amerykę

Wśród przedstawionych na warsztatach rozwiązań, zaprezentowano m.in. w jaki sposób techniki pomiarowe 3D są wykorzystywane w odlewnictwie i łańcuchach procesów odlewniczych, aby wspierać i przyspieszać wszystkie etapy odlewania.

Zespół Lenso w prezentacjach na żywo zaprezentował najnowsze osiągnięcia w dziedzinie metrologii 3D, a także w oprogramowaniu do pomiaru i analizy wyników.

Dodatkowo, uczestnicy mogli dowiedzieć się jak systemy pomiarowe firmy GOM gwarantują najwyższą jakość na wszytskich etapach procesu – od weryfikacji symulacji poprzez szybsze dostosowanie narzędzi i kontrolę pierwszej sztuki, aż po kontrolę produkcji i obróbkę CNC. Jako przykład przedstawiciele z wiodących firm przemysłowych takich jak Odlewnie Polskie, Nemak oraz Ferrex przedstawili w jaki sposób integracja systemów pomiarowych w całym łańcuchu procesów skraca czas rozwoju, poprawia procesy produkcyjne, a tym samym poprawia rentowność ich przedsiębiorstw.

Pełna galeria dostępna na stronie organizatora.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować