BASF - jeden z największych koncernów chemicznych świata, powołał do życia Replique - sieć producentów materiałów do druku 3D, w ramach której jej członkowie zapewnią najwyższą jakość oferowanych produktów oraz zestaw standardów i certyfikacji. Sieć partnerską utworzyły LEHVOSS Group, Evonik Industries, igus GmbH oraz BASF Forward AM - spółka zależna BASF, specjalizująca się w rozwiązaniach dla technologii przyrostowych.

W ramach współpracy, firmy zobowiązują się do stosowania określonych normy dotyczących rozwoju, produkcji i certyfikacji materiałów do druku 3D, tak aby w efekcie były możliwe one do zakwalifikowania w produkcji przyrostowej części zamiennych i produktów o charakterze końcowym. Będzie to możliwe poprzez zautomatyzowany proces dokumentacji jakości, którego wynikiem będzie certyfikat potwierdzający, że dany materiał spełnia wymagane specyfikacje. Certyfikat będzie powiązany z każdą wyprodukowaną częścią i zapisany na platformie cyfrowej inwentaryzacji Replique.

Oprócz umożliwienia tej weryfikacji, Replique będzie również analizować wybrane przypadki biznesowe i wymagania klientów oraz dostosowywać, ulepszać lub opracowywać materiały, które będą w stanie lepiej spełnić ich potrzeby.

Jeśli Replique osiągnie wystarczająco wysoki status, może stać się arbitrem standardów dla sektora producentów materiałów do druku 3D i wyznaczać reguły dla całej branży. Replique planuje wkrótce poszerzyć listę partnerów materiałowych o kolejne polimery i żywice.

Źródło: www.replique.io

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like