Na Kickstarterze trwa kampania crowdfundingowa, promująca ciekawe akcesorium do post-processingu wydruków 3D z żywicy oraz recyklingu rozpuszczalnika użytego do ich płukania. RePPA to kompleksowe rozwiązanie, które oferuje w pełni zintegrowane i zautomatyzowane mycie i utwardzanie wydruków 3D, które może być używane do wszystkich modeli fotopolimerowych drukarek 3D o obszarze roboczym do 14 cm x 8,5 cm x 20 cm. Dodatkowo jest wyposażone w RePPA Recycling – samodzielną jednostkę oferującą w pełni zautomatyzowany recykling rozpuszczalników.

System występuje w dwóch wariantach – podstawowym i wyższym – RePPA Pro, dedykowanym dla profesjonalnych użytkowników. Oferuje ten sam zakres funkcji co RePPA, lecz jest wyposażone dodatkowo w zoptymalizowane pompy do czyszczenia o większej wydajności i ultradźwięki. Jest też większe, będąc w stanie zmieścić większe platformy robocze takich drukarek 3D jak np. jak Elegoo Jupiter.

RePPA oczyszcza wydruki 3D poprzez mieszanie rozpuszczalnika (IPA lub denaturat). Wykorzystuje aluminiowy lub powlekany aluminium zbiornik do płukania oraz śmigło magnetyczne. Ruch śmigła miesza ciecz, dzięki czemu dociera ona do każdej części modelu i zapewnia skuteczne oczyszczenie nadmiaru żywicy. Po procesie mycia rozpuszczalnik zostanie odpompowany. Resztki rozpuszczalnika nadal obecne na wydruku zostaną zmyte wodą.

Ultramocne światło UV (14W) umieszczone na dnie zbiornika utwardza wydruk, gdy jest on jeszcze zanurzony w wodzie – skraca to czas potrzebny do utwardzania, a scyntylacja wody zapewnia, że promienie UV dostaną się w każdą najmniejszą szczelinę detalu. Ściany pojemnika do mycia są również zaprojektowane tak, aby odbijały światło UV z powrotem na wydruk, zapewniając w ten sposób zadowalające dotarcie do nawet przestrzeni pod wydrukiem.

Brudny rozpuszczalnik jest przekazywany do RePPA Recycling, gdzie jest on oczyszczany. Na stronie kampanii nie jest podana metoda czyszczenia, jednakże rezultatem ma być doskonale czysty rozpuszczalnik, gotowy do następnego czyszczenia. Proces czyszczenia zajmuje ok. 30 minut na 4 litry IPA. Twórcy kampanii twierdzą, że oczyszczone w ten sposób IPA może być użyte nawet do 30 razy dłużej niż przy użyciu standardowych działań.

Cena podstawowego urządzenia na Kickstarter to 209 EUR, podczas gdy wersja Pro wynosi 949 EUR.

Źródło: www.kickstarter.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like