restor3d – wiodący producent urządzeń medycznych, implantów i oprzyrządowania medycznego, powstających z wykorzystanie technologii druku 3D, ogłosił pomyślną implantację systemu kostki – Kinos Axiom Total Ankle System z wykorzystaniem metody TIDAL. Firma uruchomiła również mobilną aplikację towarzyszącą dla platformy r3id Personalized Surgery.

System Kinos Axiom Total Ankle System, to rewolucyjna innowacja w całkowitej alloplastyce stawu skokowego. Jest kompatybilna z technologią TIDAL, łączącą porowatą architekturę restor3d, która ma na celu optymalizację wzrostu i mocowania kości w celu zapewnienia długoterminowej stabilności implantu. W połączeniu z biomechaniką Kinos Axiom, ten zastrzeżony interfejs kości-implantu wydrukowanych w 3D implantów kości piszczelowej i skokowej maksymalizuje kontakt z kością korową, zapewniając funkcjonalność i trwałość protezy. Pierwszą operację wszczepienia nowatorskiego implantu przeprowadził Keith Jacobson z Advanced Orthopaedic & Sports Medicine Specialists w Denver, w Kolorado.

We wrześniu 2022 r. restor3d udostępnił platformę r3id Personalized Surgery podczas dorocznej konferencji American Orthopaedic Foot & Ankle Society (AOFAS) w Quebec City w Kanadzie. Platforma r3id jest spersonalizowanym narzędziem do planowania operacji – zapewniając chirurgom możliwość tworzenia i śledzenia przypadków, a także współpracę z zespołem projektowym restor3d w celu maksymalizacji wyników chirurgicznych. Udostępniając aplikację r3id na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, użytkownicy mogą teraz współpracować, projektować i zatwierdzać w drodze.

„Wprowadzenie na rynek systemu kostki Kinos Axiom Total Ankle System z technologią TIDAL opiera się na latach badań naukowych i rozwoju inżynieryjnego. Z dumą dostarczamy oparty na danych system implantologiczny z przełomowymi innowacjami na rynku, aby zaspokoić potrzeby kliniczne pacjentów poddawanych alloplastyce stawu skokowego. Ponadto wprowadzenie r3id na urządzenia mobilne jest znaczącym postępem w realizacji wizji restor3d polegającej na dostarczaniu ulepszonego rozwiązania do planowania zabiegów chirurgicznych” — powiedział dr Cambre Kelly, dyrektor ds. technologii w restor3d. „Najnowsza wersja aplikacji r3id ułatwia bezproblemową współpracę między zespołem inżynierii projektowej restor3d, chirurgami, członkami personelu klinicznego i przedstawicielami handlowymi”.

Źródło: www.restor3d.com via www.tctmagazine.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like