RICOH zaprezentuje na targach Formnext we Frankfurcie nad Menem nową drukarkę 3D – Binder Jet Metal, wykorzystującą autorską technologię spajania proszków metali natryskiwanym spoiwem. Dzięki tej maszynie, firma wejdzie na dynamicznie rozwijający się rynek urządzeń tego typu, w którym prym wiodą Desktop Metal i należące do niego ExOne, a swój akces kilka lat temu zapowiedziało także HP.

Technologia Binder Jetting jest jedną z najszybszych i najwydajniejszych pod względem kosztowym metod addytywnych, wykorzystujących jako materiał proszki metali. Wydrukowane części muszą przejść dodatkowy post-processing polegający na ich wypiekaniu w piecach wysokotemperaturowych.

RICOH to czołowy producent tradycyjnych systemów do druku na świecie, który od kilku lat jest bardzo aktywny także w sektorze technologii addytywnych. Najpierw firma była głównym dystrybutorem 3D Systems w Wielkiej Brytanii, aby w 2015 roku wejść na rynek z własnym, wielkoformatowym systemem do druku 3D typu SLS, oferując m.in. produkcję elementów z propylenu.

Firma utworzyła duże centrum wytwarzania przyrostowego w Wielkiej Brytanii i rozwija swoje portfolio produktowe we współpracy m.in. z BASF i Solvay. Niedawno RICOH nawiązało współpracę z amerykańską firmą Impossible Objects, w obszarze dystrybucji na terenie Europy innowacyjnej technologii kompozytów z wykorzystaniem ciągłych włókien.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like