Robo 3D to jedna z najbardziej znanych, amerykańskich, niskobudżetowych drukarek 3D na świecie. Jej początki sięgają lutego 2013 roku, gdy jej twórcy zdobyli blisko 650 tysięcy dolarów dofinansowania na Kickstarterze. Projekt zakończył się pełnym powodzeniem, drukarki 3D trafiły do wszystkich osób go wspierających, a Robo 3D rozpoczęło swoją karierę w międzynarodowej branży niskobudżetowych drukarek 3D. Od 2014 roku drukarki 3D firmy można kupować już w Polsce. Teraz ich zasięg znacząco się poszerzy, a to za sprawą ABC Data – jednego z największych dystrybutorów IT w Europie, który wprowadza właśnie Robo 3D do swojej oferty.

W sieci resellerskiej ABC Daty pojawi się sztandarowy projekt firmy – Robo 3D R1. Drukarka 3D charakteryzuje się dużym obszarem roboczym na poziomie 25 x 22 x 20,3 cm i charakterystyczną, dużą, białą obudową. Posiada podgrzewany stół roboczy i ma możliwość drukowania z praktycznie każdego filamentu dostępnego na rynku.

Urządzenie korzysta z oprogramowania MatterControl, chociaż istnieje możliwość wykorzystywania dowolnego, innego slicera. Dzięki automatycznej kalibracji stołu roboczego, oraz bardzo prostej i łatwej w serwisowaniu konstrukcji, jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących użytkowników, czy szkół.

RoBo 3D R1

Robo 3D R1 kosztuje 999 € netto (ok. 4200 PLN netto) i jest dostępne praktycznie od ręki.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

1 Comment

  1. Eee tam, ja byłem pierwszy;)

Comments are closed.

You may also like