Producent filamentów do drukarek 3D typu FDM / FFF – ROSA3D, działa na polskim rynku druku 3D od 2018 roku, jednakże jego doświadczenia w przetwórstwie tworzyw sztucznych sięgają roku 1979. Wiedza w tym zakresie pozwala firmie na tworzenie szeregu nowatorskich tworzyw oraz zapewnić wysoką jakość w obszarze produkcji popularnych, typowych materiałów eksploatacyjnych jak PLA, ABS czy PETG. Teraz ROSA3D zaprasza do współpracy użytkowników swoich filamentów uruchamiając program „Społeczność R&D-ROSA3D„, gdzie w zamian za testy i recenzje nowych produktów, można otrzymywać filamenty.

Celem projektu jest zaangażowanie obecnych i przyszłych Klientów firmy do udziału w procesie tworzenia nowych produktów. Zainteresowane osoby mogą zarejestrować się na stronie internetowej producenta, a po pozytywnej weryfikacji otrzyma materiał do testów. ROSA3D zapewnia, że nie będą to niewielkie próbki tworzyw, tylko szpule filamentu, z których będzie można osiągnąć całkiem pokaźne rezultaty.

Testerzy będą następnie publikować recenzje przetestowanych filamentów, używając do tego dedykowanego formularza. W zamian za przesłaną recenzję testerzy otrzymają punkty, które będą mogli wymieniać na dowolne materiały z oferty firmy. Punkty będą przeliczane na złotówki i będą do wykorzystania w sklepie internetowym firmy. Właścicielka firmy ROSA3D – Alicja Sakowicz-Soldatke, obiecuje, że jedna dobra recenzja materiału może przełożyć się nawet 2 rolki PLA.

Firma chciałaby nawiązać stałą współpracę z osobami zarówno dysponującymi sprzętem hobbystycznym, jak i z tymi, którzy mają możliwość pracy na urządzeniach klasy przemysłowej. Celem jest współpraca z co najmniej kilkudziesięcioma osobami. ROSA3D twierdzi, że posiada szereg pomysłów na kolejne materiały eksploatacyjne, jednakże chce je współtworzyć i weryfikować z drukarzami 3D. Prowadzi także kilka otwartych już projektów, które zamierza skonsultować ze społecznością druku 3D, przed wprowadzeniem ich na rynek.

Aby dołączyć do programu i zgłosić swoją kandydaturę, należy skorzystać z dedykowanej strony: Dołącz do społeczności R&D-ROSA3D! Dla uczestników zostanie stworzona także dedykowana strona na FB.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like