ROSA3D – polski producent filamentów do drukarek 3D, wprowadza na rynek nowy produkt stworzony z myślą zastosowaniach designerskich. PETG CarbonLook bazuje tworzywie PETG Standard domieszkowanym niewielką ilością włókien węglowych. Wydruki 3D wykonane z tego materiału charakteryzuje ciekawy efekt wizualny, umożliwiający projektantom tworzenie detali z satynową fakturą powierzchni pionowych, zbliżonych wyglądem do o wiele droższych materiałów stosowanych do części funkcjonalnych.

Materiał jest również bardziej elastyczny od technicznego PETG+CF, łatwiejszy w druku i ma obniżony współczynnik tarcia (niższa ścieralność), co skutkuje wolniejszym zużywaniem się dyszy. Użycie PETG Standard jako bazy filamentu skutkuje niskim poziomem nitkowania oraz doskonałą adhezją miedzy warstwami. Materiał nie wykazuje skurczu i nie wymaga stosowania zamkniętej komory w drukarce 3D.

Parametry druku 3D sugerowane przez producenta:
  • temperatura druku 3D: 220-260°C
  • temperatura stołu: 60-80°C
  • prędkość druku 3D: 30-120 mm/s
  • rozmiar dyszy: >0,4mm*  

*Z uwagi na niewielką zawartość włókien węglowych w materiale, ścieralność dyszy jest na bardzo niskim poziomie.

PETG CarbonLook występuje w średnicy 1,75 mm i jest oferowany na szpulach o wadze 0,5 kg w cenie 69,00 PLN. Jest dostępny w sprzedaży od 23 marca br. w sklepie internetowym producenta oraz oficjalnych dystrybutorów. Więcej informacji na temat filamentu można znaleźć na stronie producenta www.rosa3d.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like