Rozstrzygnięcie dzisiejszego konkursu i odpowiedź, który z wczorajszych artykułów był prawdziwy?

9

Nasz dzisiejszy konkurs dobiegł końca. Mimo, iż pora była dość niesprzyjająca (sobota rano!) cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Co zaskakujące – na kilkadziesiąt otrzymanych zgłoszeń, tylko pięć było prawidłowych! Zwycięzcą został Filip Misztal, a prawidłowa odpowiedź w konkursie to: Paweł Ślusarczyk rezygnuje ze stanowiska redaktora naczelnego CD3D i 3DPC. GRATULUJEMY!

Tegoroczny Prima Aprilis na CD3D cieszył się bez dwóch zdań największą popularnością w naszej historii. Pierwszym artykułem tego typu, była opublikowana w 2014 r. historia fikcyjnego senior electronics design managera w MakerBocie, który skopiował rozwiązania podpatrzone w drukarce 3D Krzysztofa Dymianiuka – Cubo, która była prezentowana na forum MojRepRap, tworząc w jej oparciu MakerBota 5-tej generacji. Rok później opublikowaliśmy informację, że Monkeyfab buduje drukarkę 3D o obszarze roboczym… 5 x 5 x 15 metrów i będzie na niej drukować Pałac Kultury. W jednym i drugim przypadku wyszła z tego świetna zabawa i wiele osób dało się „wkręcić„. Mimo to tegoroczna edycja wyniosła zabawę na jeszcze wyższy poziom 😉

Zaczęliśmy od zasłony dymnej w postaci TOP 10 najczęściej czytanych artykułów marca 2016. Potem została odpalona petarda w postaci informacji o mojej rezygnacji z funkcji redaktora naczelnego obydwu naszych serwisów. Cóż, jest ona jak najbardziej prawdziwa, a wszystkie powody i okoliczności z tym związane zostały szczegółowo opisane w artykule. Na wypadek gdyby ktoś nie doczytał – to nie nastąpi z dnia na dzień. Będzie to proces, który już się rozpoczął. Nowy redaktor naczelny już jest na pokładzie i działa, niestety z pewnych powodów jego nazwisko zostanie podane w terminie późniejszym. Mogę jedynie zapewnić, że jest to osoba, której doświadczenie medialne będzie nieocenione w dalszym rozwijaniu naszych portali.

Konsulting prenatalny 03

Kolejnym newsem był konsulting prenatalny 3D. Całkowity fake, chociaż miał pewne podwaliny prawdy. Anna, która wcieliła się w rolę „naukowca„, słynie z doradzania swoim koleżankom i znajomym w kwestiach przygotowania się do ciąży i posiadania dzieci. Każdy ma jakieś hobby – jednym z hobby Anny jest wprowadzanie przyszłych matek w arkana macierzyństwa. Będąc świadkiem jednej z tego typu „konsultacji” Paulina stwierdziła, iż powinniśmy uruchomić kolejny dział w firmie w postaci właśnie „konsultingu prenatalnego„. Ja dodałem do tego „3D” i reszta potoczyła się już samoistnie… Chociaż materiał wyglądał całkiem profesjonalnie, zostawiliśmy w nim całą masę drobiazgów, które jednoznacznie wskazywały na prześmiewczy charakter publikacji (np. spermboty lub wykorzystywanie do pracy Zortraxa Inventure i OLO).

Janusz Wójcik 01

Niestety – i naprawdę bardzo tego żałuję, informacja iż Janusz Wójcik trafił do Ministerstwa Rozwoju to także żart. Gdy pisałem tamten artykuł, prawie sam w niego uwierzyłem. Wielka szkoda, że nic takiego się nie wydarzyło – a nawet jeśli kiedykolwiek się wydarzy, to znając standardy polskiej polityki, na tego typu stanowisko trafi jakiś figurant, znający się bez porównania bardziej na uprawianiu polityki niż technologiach przyrostowych.

z2

Na koniec dość banalny żart, w który nieoczekiwanie wiele osób uwierzyło. Ale to przez Sebastiana… Mój zamysł był taki, aby przygotować ten materiał tak, aby nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, że to nieprawda. Niestety Sebastian postanowił zrobić to po swojemu i zdjęcie przewodnie wyszło tak, że nawet ja miałbym wątpliwości co trzymałem naprawdę w rękach? A co do samego Inventure, to oczywiście nic nie dostaliśmy. Zresztą to w jaki sposób „nad Wisłą rodzi się technologiczny gigant„ traktuje swoich klientów, najlepiej oddaje poniższy GIF…

go

I to by było na tyle. Dziękujemy za wspólną zabawę. W przyszłym roku wymyślimy na pewno coś nowego.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.