Dziś jest Dzień Dziecka, a więc czas na rozstrzygnięcie naszego konkursu – „Druk 3D w oczach dziecka„! Dla tych, których ominęła jego zapowiedź sprzed dwóch tygodni, pragniemy przypomnieć, iż nagrodą główną była możliwość wydrukowania dowolnego modelu na drukarce 3D, o maksymalnym wymiarze aż 30 x 30 x 30 cm. Za drugie i trzecie miejsce w konkursie przysługiwała podobna nagroda, tylko o nieco mniejszym rozmiarze. Wydruki będą realizowane na drukarce 3D HBot wrocławskiej firmy 3D Printers. Oficjalnym partnerem konkursu była firma ABC Data, a patronem medialnym CHIP.

Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac i przeważały prace kilkuletnich dzieci. Potwierdza to niejako nasze przekonanie, że przyszłość tej technologii leży właśnie w rękach najmłodszych. Dzieci miały za cel narysowanie drukarki 3D oraz przedmiotu, który chciałyby z niego wydrukować. Co najważniejsze – jakość zwycięskich prac, biorąc pod uwagę wiek ich autorów, bardzo pozytywnie nas zaskoczyła.

Zwycięzcą naszego konkursu została Hania Parafiniuk (lat 9), za rysunek drukarki 3D drukującej Furby`ego.

Konkurs - I miejsce

Drugie miejsce zajęła Nina Ziółkowska (lat 9), za rysunek drukarki 3D drukującej buty na wysokim obcasie.

Konkurs - II miejsce

Trzecie miejsce zajął Olek Rowiński (lat 9), za rysunek ninja oraz stojącej obok drukarki 3D.

Konkurs - III miejsce

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wkrótce przystąpimy do drukowania zwycięskich prac, mając nadzieję, iż uda nam się spełnić Wasze wyobrażenia na temat druku 3D. Dziękujemy serdecznie również za udział wszystkim pozostałym dzieciom, życząc im z okazji dzisiejszego święta spełnienia marzeń. Mamy również nadzieję, że uda nam się jeszcze powrócić z formułą tego konkursu i zaprosić Was ponownie do wzięcia w nim udziału.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News