SCOOVO – elegancka, kompaktowa drukarka 3D z Japonii

2

Jako, że dawno nie opisywaliśmy żadnej drukarki 3D z zagranicy, postanowiliśmy trochę nadrobić zaległości i sięgnąć do archiwum newsów na ten temat z ostatnich kilku tygodni. Na pierwszy ogień idzie najnowsze urządzenie, japońska SCOOVO C170 autorstwa firmy OPENCUBE. Jest to bardzo elegancka, niewielka drukarka 3D, o bardzo nowoczesnym, kompaktowym designie, przypominającym na pierwszy rzut oka najnowszego Ultimakera². Jako że instrukcja, specyfikacja, a nawet oprogramowanie są w języku japońskim, traktujemy tą drukarkę 3D wyłącznie jako ciekawostkę.

Źródło: www.open-cube.co.jp

Źródło: www.open-cube.co.jp

Urządzenie kosztuje 189 000 ¥ (ok. 6000 PLN bez cła, podatków i kosztów transportu). Wykorzystuje szyny ślizgowe wykonane z aluminium i ma solidną obudowę wykonaną z bez chromowej blachy stalowej o grubości 1,2 mm. Wymiary drukarki to 40,4 × 37,6 × 33,3 cm a jej obszar roboczy wynosi 17,5 × 15 × 15 cm. Ma tylko jedną głowicę i nie ma podgrzewanego stołu. Dedykowany materiał do druku to PLA. Posiada dedykowane oprogramowanie, które działa tylko pod Windows.

Źródło: www.open-cube.co.jp

Źródło: www.open-cube.co.jp

Co ciekawe, chociaż cena urządzenia (bez kosztów dodatkowych) wynosi ok. 6000 PLN, drukarka jest reklamowana w Japonii jako urządzenie niskobudżetowe, przeznaczone na rynek masowy – czyt. konsumencki. Zamknięta obudowa, każe sądzić, iż konstruktorzy poważnie podeszli do tematu bezpieczeństwa. Z uwagi na rodzaj stosowanego materiału (PLA), jest promowana również jako urządzenie pro ekologiczne. Niemniej jednak, z naszego punktu widzenia, SCOOVO stanowi tylko ciekawostkę i z uwagi na odległości oraz ewentualne problemy z gwarancją (która nota bene jest ważna aż rok), nie polecam jej nawet największym fascynatom Kraju Kwitnącej Wiśni. Drukarka 3D to nie manga czy anime…

Źródło: www.open-cube.co.jp

Źródło: www.open-cube.co.jp

Źródło: www.3ders.org & www.open-cube.co.jp

DODAJ KOMENTARZ:

2 komentarze

  1. Avatar

    Pozwolę dodać swoje 5 gr – czy za dedykowane oprogramowanie możemy uznać Repetiera i slic3ra?