Niedawno opisywaliśmy na naszym portalu początki współpracy firm Carbon 3D oraz Johnson & Johnson, związanymi z niewiarygodnie szybką technologią CLIP, umożliwiającą tworzenie modeli przestrzennych z żywic światłoutwardzalnych. Proces ten zamiast zabierać nam kilka godzin, trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Wśród znanych firm mających szansę pracować z technologią CLIP, znalazły się jak dotychczas: Ford, BMW, Legacy Effects oraz wspomniany wyżej Johnson & Johnson. Teraz przyszedł czas na cztery kolejne firmy.

Sculpteo -  to jedna z topowych firm świadczących usługi druku 3D o światowej randze z siedzibami w Paryżu i San Francisco. Oferują wydruki dla klientów indywidualnych oraz produkcję niskoseryjną z ponad 50 materiałów i kolorów, a również wykończenie i naprawę modeli oraz zaawansowaną analizę plików. To pierwsza platforma powiązana z drukiem 3D o zasięgu globalnym, mogąca używać technologii CLIP

CIDEAS -  firma świadcząca wszelkiego rodzaju usługi związane z drukiem 3D z siedzibą w Cristal Lake, specjalizująca się w szybkim prototypowaniu.  Jej zdolności produkcyjne dotyczą technologii: SLA, SLS, FDM, PolyJet, odlewanie poliuretanu  i od niedawna - CLIP.

CIDEAS to jednen z czterech nowych partnerów firmy Carbon, mogący korzystać z technologii CLIP

WestStar Precision - firma specjalizująca się w usługach dla przemysłu lotniczego i kosmonautycznego, medycyny, biotechnologii oraz alternatywnych sektorów energii. WestStar przyglądał się rynkowi od lat, jednak nie był do końca zdecydowany na start. Praca z technologią CLIP to właściwie jego pierwsze doświadczenie z drukiem 3D.

The Technology House - firma o bardzo szerokim spektrum usługowym, mająca klientów m.in. z branż: medycznej, przemysłu lotniczego i kosmonautycznego, obrony, energii alternatywnej. Oprócz technologii CLIP, stosuje również odlewanie poliuretanu, color blending, CNC, formowanie wtryskowe.

Cała czwórka rozpoczyna współpracę z Carbonem od marca bieżącego roku. Prezes firmy Carbon skomentował wydarzenie:

Nasi nowi klienci to kluczowi gracze, jeśli chodzi o innowację i produkcję. Jesteśmy podekscytowani naszą współpracą, dlatego umożliwiamy im pełen CLIPu, by dać im szansę na odkrywanie wielu aspektów tej technologii.

Joseph DeSimone, prezes i współzałożyciel firmy Carbon

Źródło: 3dprint.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News