W czasie tegorocznych wakacji, dzięki współpracy dwóch firm, SEB-COMP i 3D with me z fundacją E-Nable, pomagającą osobom z niepełnosprawnościami kończyn górnych udało się stworzyć rękę 3D dla potrzebującej dziewczynki, Hani z Elbląga.

Sam projekt przygotowywania ręki 3D składał się z kilka etapów. Najpierw osoby potrzebujące – w tym wypadku rodzice Hani- zgłosili się do fundacji E-nable Polska. Po zapoznaniu się ze sprawą i pierwszym kontakcie działacze fundacji, wolontariusze oraz zaprzyjaźnione firmy rozpoczęły prace nad Ręką 3D.

Części ręki stworzone zostały za pomocą drukarek 3D. Po odpowiednim wymodelowaniu i dopasowaniu trójwymiarowego, wirtualnego modelu do konkretnego przypadku elementy zostały wdrukowane 3D z biodegradowalnego plastiku PLA. Następnie, ręka 3D została poddana procesowi montażu, a po złożeniu w całość dostarczono model do przymiarki dla osoby potrzebującej. Po drobnych modyfikacjach reka 3D została przekazana Hani na własność.

Realizacja i efekty przeprowadzonego projektu zostały uwiecznione w postaci filmu. Autorzy udowodniają w nim, że nauka druku 3D jest przystępna i można zacząć ją już od najmłodszych lat – a sama technologia jest w stanie pomóc w codziennym życiu osób niepełnosprawnych. Propagowanie wiedzy i umiejętności z zakresu technologii przyrostowych pozwala na szukanie nowych, pomocnych i ciekawych rozwiązań.

Firma SEB-COMP może pochwalić się najszerszym asortymentem drukarek 3D w kraju. Firma jest najbardziej znana ze sprzedaży urządzeń Wanhao, jednakże w jej ofercie można znaleźć znakomitą większość drukarek 3D jakie są na rynku. SEB-COMP jest także producentem popularnego środka adhezyjnego NeedIT. Niedawno firma poszerzyła swoją ofertę o działalność szkoleniową, uruchamiając szkołę 3D with me.

Więcej informacji dotyczących projektów rąk 3D i możliwości pomocy potrzebującym znajdziecie na stronie Fundacji E-nable Polska. Aby nauczyć się do czego i w jaki sposób można wykorzystać drukarki 3D warto odwiedzić stronę internetową szkoły 3D with me, a największy wybór drukarek 3D, materiałów i akcesoriów znajdziecie Państwo na stronie sklepu SEB-COMP.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like