Centrum Druku 3D funkcjonuje na rynku druku 3D od stycznia 2013 r., mając kluczowy wpływ na powstanie i rozwój polskiej branży druku 3D. Na przestrzeni lat mieliśmy okazję pracować na ponad setce różnych typów drukarek 3D, działających w praktycznie każdej technologii przyrostowej. Usługi serwisu drukarek 3D świadczy nasza firma partnerska – GREENFILL3D Sp. z o.o., która posiada własny park maszynowy liczący ponad 70 drukarek 3D oraz szereg urządzeń peryferyjnych (myjki, suszarki do materiałów eksploatacyjnych etc.). Serwis drukarek 3D dotyczy wyłącznie urządzeń klasy FDM / FFF, tj. drukujących z filamentów (materiałów w formie żyłki).

GREENFILL3D specjalizuje się przede wszystkim w naprawie lub rozbudowie popularnych drukarek 3D chińskich producentów jak Creality, Anycubic, Anet, czy Sapphire. Świadczy kompleksowe usługi szkoleniowe związane z nauką obsługi i samodzielnego serwis drukarek 3D, oprogramowania do druku 3D (CURA, PRUSA Slicer) oraz modelowaniem 3D na poziomie podstawowym, przy użyciu ogólnodostępnych, darmowych programów 3D.

WYŚLIJ SZYBKIEGO E-MAILA: [email protected]

lub przejdź do:
FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Serwis drukarek 3D

serwis drukarek 3D

GREENFILL3D świadczy usługi pogwarancyjnego serwisu drukarek 3D – nie zajmuje się serwisem gwarancyjnym urządzeń. Oferta obejmuje następujące obszary prac:

 • podstawowe prace serwisowe – udrożnienie głowicy drukującej, wymiana głowic drukujących na inne średnice, nauka / pomoc w kalibracji głowicy względem stołu roboczego, stosowanie środków adhezyjnych lub instalacja specjalnych podłoży na stołach roboczych drukarek 3D
 • nauka obsługi oprogramowania do druku 3D: Ultimaker CURA lub PRUSA Slicer i pomoc w konfiguracji ustawień dla danej drukarki 3D i najczęściej używanych filamentów; projektowanie własnych struktur podporowych i ustawianie retrakcji
 • wymiana ekstrudera typu Bowden na ekstruder bezpośredni
 • instalacja modułu do automatycznego poziomowania stołu roboczego drukarki 3D (np. BL Touch) wraz z konfiguracją firmware i opcjonalnym usztywnieniem stołu roboczego
 • wymiana elektroniki sterującej
 • instalacja i konfiguracja modułu WiFi do pracy zdalnej, w tym szkolenie z obsługi OctoPrint.

Instalacja lub pomoc w instalacji farmy drukarek 3D

serwis drukarek 3D

Farma drukarek 3D naszej firmy parnerskiej GREENFILL3D liczy ponad 70 urządzeń skonfigurowanych do pracy z określonymi typami materiałów eksploatacyjnych pod kątem produkcji autorskich aplikacji. Firma bardzo bogate doświadczenie w zarządzaniu pracą kilkudziesięciu urządzeń i dostosowania ich do ciągłej pracy w trybie 24/7. Oferta GREENFILL3D w tym obszarze obejmuje:

 • dobór właściwych urządzeń pod kątem produkcji addytywnej oczekiwanych aplikacji
 • dobór właściwego wyposażenia, narzędzi, osprzętu, systemów regałowych etc.
 • pomoc w określeniu wymogów elektrycznych pomieszczeń produkcyjnych, niezbędnych do umożliwienia pracy kilku-kilkunastu-kilkudziesięciu drukarek 3D
 • pomoc w tworzeniu procedur stanowiskowych i zasad BHP (we współpracy z przedstawicielami przedsiębiorstwa)
 • instalacja farmy drukarek 3D w siedzibie Klienta.

Zasady serwisu drukarek 3D

serwis drukarek 3D

Zgłoszenie urządzenia na serwis drukarek 3D przebiega według następującej procedury:

 • wysłanie zgłoszenia drogą e-mail, w którym należy wpisać:
  • pełną nazwę modelu drukarki 3D (np. Creality Ender 3 v2 lub Anycubic Chiron etc.)
  • datę zakupu (lub datę produkcji w przypadku posiadania urządzeń używanych)
  • nazwę firmy, od której dokonano zakupu drukarki 3D
  • opis problemu lub opis zmian jakie mielibyśmy wprowadzić
  • jeżeli drukarka 3D była samodzielnie modyfikowana lub została zakupiona już z wdrożonymi modyfikacjami, prosimy o przesłanie listy zmian.
 • GREENFILL3D przesyła kosztorys prac z rozdzieleniem na koszty serwisu i ewentualne koszty zakupu dodatkowych komponentów; poinformuje również o przybliżonym terminie naprawy lub wdrożenia modyfikacji sprzętowych – termin może być uzależniony od czasu otrzymania dodatkowych części (z uwagi na aktualną sytuację geopolityczną, czas oczekiwania na wybrane komponenty może być dłuższy)
 • w przypadku akceptacji oferty, Klient dostarcza drukarkę 3D do siedziby GREENFILL3D w Łodzi – osobiście lub przez firmę kurierską; drukarka 3D musi być odpowiednio spakowana i zabezpieczona do transportu
 • po akcji serwisowej wystawiana jest faktura VAT; po jej opłaceniu drukarka 3D jest wydawana Klientowi osobiście lub wysyłana kurierem na wskazany przez niego adres.

Niezależnie od powyższej procedury zachęcamy do zapoznania się z regulaminem świadczenia usług serwisowych przez naszą firmę partnerską GREENFILL3D.

Farmy drukarek 3D

Pomoc lub usługa instalacji farmy drukarek 3D jest zawsze wyceniana indywidualnie. Co do zasady GREENFILL3D nie zajmuje się sprzedażą samych drukarek 3D, ale w zależności od stopnia złożoności projektu i specyfiki działalności Klienta może je dostarczyć. Aby móc wycenić usługę potrzebujemy poniższych informacji, które należy przesłać drogą e-mail:

 • jaka ma być specyfika produkcji – z jakich materiałów mają powstawać docelowe aplikacje; jeżeli Klient nie wie z jakich tworzyw będzie realizować produkcję, prosimy o informację jakie warunki fizyczne, chemiczne lub temperaturowe mają wytrzymać?
 • jak duże mają być docelowe aplikacje – to determinuje obszary robocze drukarek 3D oraz ich rodzaj
 • jaka ma być realna, miesięczna produkcja – to determinuje liczbę drukarek 3D
 • podstawowe informacje na temat miejsca instalacji farmy: typ budynku (produkcyjny, magazynowy, biurowy), ogólny stan techniczny budynku (determinuje kwestie elektryczne), specyfika pomieszczenia, w którym ma być wdrożona instalacja (powierzchnia, kondygnacja na którym się znajduje, otoczenie pracownicze / innych firm, czy występuje zapylenie, wilgotność, niskie lub wysokie temperatury, wentylacja etc.).

Zgłoszenia serwisowe / modyfikacje drukarek 3D:

GREENFILL3D Sp. z o.o.
ul. Mikołaja Kopernika 36B
90-552 Łódź
tel.: (+48) 537 766 266
mail: [email protected]

WYŚLIJ SZYBKIEGO E-MAILA: [email protected]

lub przejdź do:
FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.