Shapeways – jedna z największych firm świadczących usługi druku 3D na świecie, ogłosiła współpracę z Desktop Metal w obszarze wykorzystania technologii druku 3D z metalu Binder Jetting. Dzięki partnerstwu Shapeways będzie wykorzystywać przemysłowe systemy Desktop Metal w swoich zakładach ISO-9001 w Long Island w Nowym Jorku i Eindhoven w Holandii. Równocześnie klienci Desktop Metal wkrótce będą mogli uzyskać dostęp do w pełni cyfrowych, kompleksowych przepływów pracy związanych z drukiem 3D dzięki eksperckim usługom Shapeways i platformie oprogramowania Otto.

Firmy pierwotnie nawiązały współpracę na początku 2021 r., lecz teraz będzie ona dużo bardziej zacieśniona. Shapeways oferując usługi druku 3D wykonywane na maszynach Desktop Metal, pozwoli nowym, potencjalnym klientom sprawdzić jak działa technologia Binder Jetting zanim sami zainwestują w sam sprzęt. Rozszerzona oferta usług sprawi także, że rozwiązania Desktop Metal będą również dostępne dla mniejszych firm i start-upów, które mogą nie mieć kapitału na inwestycje w drogie maszyny produkcyjne.

W ramach umowy, Shapeways zainstaluje systemy Desktop Metal w swoich dwóch zakładach. Będzie oferować pełne portfolio firmy: drukarki 3D Studio System, Shop System i Production System for metal AM, a także platformę Fiber do druku 3D z włókien węglowych oraz RAM binder jetting do druku 3D z materiałów drewnianych. Oferta obejmie także fotopolimerowe systemy druku 3D EnvisionTEC (producenta drukarek 3D przejętego przez Desktop Metal na początku 2021 roku). Shapeways planuje rozszerzyć swoją ofertę usług o więcej rozwiązań od innych partnerów branżowych — z naciskiem na rozwiązania do przetwarzania końcowego.

Źródło: www.shapeways.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like