Sharebot – włoska firma produkująca niskobudżetowe drukarki 3D, w zeszłym roku zwróciła na siebie uwagę całej światowej branży druku 3D, ogłaszając nawiązanie współpracy z Arduino przy wspólnym projekcie Materia 101, urządzenia drukującego w technologii FDM. Równocześnie firma zaprezentowała kilka kolejnych urządzeń – w tym drukarkę 3D drukującą w technologii SL (“laser sintering” – spiekania laserowe) gdzie jako materiału budulcowego wykorzystywała nylon oraz… cukier! Teraz firma prezentuje kolejne urządzenie, tym razem w postaci drukarki 3D drukującej z żywicy w technologii DLP, które jest dedykowane dla branży jubilerskiej.

W trakcie trwających właśnie targów jubilerskich Vicenzaoro firma przedstawiła Sharebota J-3D, drukarkę 3D jaką stworzyła wspólnie z Mario Di Maro SpA – producentem narzedzi dla jubilerów, posiadającego ponad 90-letnie doświadczenie w branży. J-3D używa w druku żywicy utwardzanej światłem lumenów ANSI 3000. Obszar roboczy urządzenia wynosi 10 x 5 x 10 cm, a minimalna wysokość drukowanej warstwy jest na poziomie 25 mikronów. Drukarka 3D jest w stanie drukować z prędkością 170 cm sześciennych na godzinę.

Sharebot J3D 02

Dzięki nawiązaniu współpracy z Mario Di Maio, Sharebot liczy na dotarcie do szerokiego grona profesjonalnych odbiorców w postaci dotychczasowych klientów tej firmy. Drukarki 3D drukujące w technologiach SLA i DLP zdobywają coraz większą popularność wśród jubilerów na całym świecie, którzy wykorzystują je do tworzenia modeli służących do tworzenia form odlewniczych dla produkowanej biżuterii.

Źródło: www.3dprintingindustry.com
Grafika: [1] [2]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować