Shining 3D to doskonale znana w Polsce firma produkująca skanery 3D cechujące się wysoką jakością pracy i relatywnie niską ceną. Chiński producent nie ogranicza się jednak wyłącznie do urządzeń skanujących, mając w ofercie również bardzo szerokie spektrum przemysłowych drukarek 3D, drukujących we wszystkich “najważniejszych” technologiach, jak SLA, SLS czy SLM (produkuje także urządzenia desktopowe, jak recenzowany przez nas kilka lat temu Einstart). Niedawno firma przedstawiła nową drukarkę 3D do metalu – EP-M150, która powinna idealnie sprawdzić się w medycynie, protetyce czy jubilerstwie.

Chociaż gabarytowo maszyna jest stosunkowo duża (175 x 78 x 190 cm), jej obszar roboczy to walec o średnicy 15 cm i wysokości 8 lub 12 cm (oś Z może być regulowana w zależności od rozmiarów drukowanego detalu i związanej z tym konieczności zasypu komory proszkiem). Producent zaprojektował EP-M150 z zamiarem stworzenia wygodnej i wydajnej drukarki 3D, która jest łatwa w utrzymaniu. System ma być w stanie wyprodukować 500 koron dentystycznych przy zużyciu 1 kg proszku, jednocześnie wykorzystując niski poziom gazu na poziomie 1L / minutę. Shining 3D był w stanie zminimalizować zużycie gazu poprzez optymalizację struktury komory i wyposażenie jej w wysokiej jakości właściwości uszczelniające. Ponadto EP-M150 wykorzystuje ulepszony system podawania i przesiewania, umożliwiający zdaniem producenta wysoki wskaźnik zużycia materiału w celu zwiększenia wydajności.

EP-M150 wykorzystuje w pracy nowe oprogramowanie, które ma znacząco ułatwiać korzystanie z drukarki 3D, począwszy od zasypu komory proszkiem, po finalne drukowanie 3D części. Korzystając z funkcji „One Key Print” program ma przygotować zarówno najbardziej optymalne ułożenie detali jak również generować podpory.

Specyfikacja techniczna:

  • technologia: SLM
  • moc lasera: 200W
  • rozmiar plamki lasera: 40-60μm
  • prędkość skanowania: 8m/s
  • obszar roboczy: ∅150 x 80 mm lub ∅150 x 120 mm
  • wysokość warstwy: 0,02 mm – 0,1 mm
  • dostępne materiały: stal nierdzewna, nikiel, tytan, chromo-kobalt, aluminium, miedź
  • gaz: Argon
  • średnie zużycie gazu: 1L / min.
  • zasilanie: 220V; 12A; 50/60Hz; 3KW

Źródło: www.shining3d.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować