Sintavia i Taiyo Nippon Sanso Corporation (TNSC) nawiązały współpracę w celu opracowania i wypromowania wśród kluczowych sektorów przemysłu rozwiązań związanych z przepływem gazów w komorach roboczych urządzeń działających w zakresie technologii addytywnych wykorzystujących proszki metaliczne. Jak twierdzi Brian R. Neff – szef Sintavii, dynamika przepływu gazów to jeden z najważniejszych i najczęściej pomijanych aspektów procesu druku przestrzennego, który ma znaczny wpływ na jakość tworzonych detali.

Sintavia jest korporacją wytwarzającą części metalowe dla lotnictwa, przemysłu obronnego i samochodowego. Produkuje je wykorzystując urządzenia przemysłowe pracujące w technologii addytywnej. Pracując z TNSC, dostawcą gazów przemysłowych, firma będzie starała się opracować odpowiedni skład chemiczny gazu znajdującego się w komorze, w której wytwarzane są elementy oraz umożliwić mu odpowiedni przepływ i mieszanie w trakcie procesu produkcyjnego. Ma to zapewnić, m.in. odpowiednie właściwości mechaniczne powstających przedmiotów, prawidłową porowatość i spojenie ziaren proszku metalu.

Tayio Nippon Sanso Corporation to założona w 1910 roku w Tokio firma, która jest międzynarodowym dostawcą gazów przemysłowych (m.in. tlenu, azotu i argonu) dla wielu sektorów, w tym medycznego i chemicznego. Rozpoczęta współpraca to dla Sintavia okazja do prowadzenia badań w oparciu o wieloletnie doświadczenie największej tego typu japońskiej korporacji.

Tadaharu Watanabe, dyrektor naczelny Global Business Development w TNSC mówi, że firma przez wiele lat rozwijała własne rozwiązania dla przemysłu spawalniczego. Dlatego też są podekscytowani tym, że doświadczenie zdobyte w projektach związanych z kontrolą jakości i przepływu gazów może zostać wykorzystane w rozwijającej się branży druku 3D. Uważa również, że Sintavia będzie wartościowym partnerem dla TNSC. Działalność przez inwestowanie i współpracę z czołowymi dostawcami narzędzi i proszków metalu do technologii LMD (Laser Metal Deposition) będzie rozszerzeniem ich ogólnej strategii w sektorze technologii addytywnych.

Szczegóły warunków współpracy nie zostały ujawnione, ale wiadomo, że umowa uwzględnia udział TNSC w przedsięwzięciu jako współinwestora.

Źródło: www.tctmagazine.com

Magdalena Jaśkiewicz
Przyszła inżynier inżynierii biomedycznej, zafascynowana drukarkami 3D i programowaniem. Czynnie uprawiająca bieg na orientację.,./;'[]\

    Comments are closed.

    You may also like