Sinterit Lisa – tania, polska drukarka 3D, wykorzystująca technologię SLS, już w maju pojawi się włoskim rynku. Jej producent – krakowska firma SinteIt podpisała właśnie umowę  dystrybucyjną z włoskim ShareMind.

ShareMind to firma zarejestrowana w Rzymie, która zajmuje się dystrybucją drukarek 3D i programów typu CAD. Zespół SinterIt tworzą trzej inżynierowie: Paweł Szczurek, Konrad Głowacki i Michał Grzymała-­Moszczyński, którzy swoje doświadczenie zdobywali w pracy dla Google i ABB, gdzie intensywnie pracowali nad optymalizacją sprzętu, grafiką 3D i rozwojem oprogramowania.

Sinterit Lisa jest pierwszą niskobudżetową drukarką 3D w technologii SLS. Urządzenie miało swoją oficjalną premierę w zeszłym roku, na targach Euromold 2015 w Düsseldorfie. Zdobyło również tytuł Najlepszej Nowej Polskiej Drukarki 3D 2015 r. w plebiscycie branżowym CD3D. Oficjalna cena drukarki 3D to 9000 €*.

W Polsce drukarka dostępna jest na stronie producenta oraz u dystrybutorów: iGo3D Polska  oraz 3D Phoenix.

* Zgodnie z informacją przesłaną przez przedstawicieli Sinterit, cena urządzenia została zmieniona na 9000 € z uwagi na rozbudowę sieci dystrybucji.
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

2 Komentarze

  1. Oficjalna cena to 8990 EUR | Źródło strona producenta

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować