Krakowski Sinterit – producent desktopowych (a od niedawna również przemysłowych) drukarek 3D typu SLS , nawiązał współpracę z Forward AM – marką należącą do jednego z największych koncernów chemicznych świata – BASF 3D Printing Solutions GmbH. Współpraca pomiędzy firmami ma na celu wspólne rozwijanie segmentu kompaktowych SLS wraz z powiązanymi materiałami i sprzętem, a także zastosowaniami przemysłowymi.

Forward AM od kilku lat tworzy innowacyjne materiały eksploatacyjne, wykorzystywane we wszystkich najważniejszych technologiach przyrostowych – w tym również w metodzie SLS. Produkcja materiałów dedykowanych do konkretnych urządzeń jest częścią strategii, dzięki której funkcjonalne materiały proszkowe 3D są szeroko i przystępne cenowo, począwszy od zastosowań na małą skalę do zastosowań przemysłowych.

Współpraca ta jest naturalną konsekwencją rozwoju technologii druku SLS 3D, zwłaszcza segmentu desktopowego, który Sinterit stworzył z pierwszą drukarką 3D – Lisa. Segment kompaktowy był brakującym ogniwem między kosztowną, ale profesjonalną technologią SLS, a mniej precyzyjnymi technologiami dostępnymi dla małych i średnich firm. Budowanie tego segmentu zajęło kilka lat, ale w międzyczasie Sinterit zdecydował się wejść do segmentu przemysłowego z NILS 480. Urządzneie posiada obszar roboczy na poziomie 200 x 200 x 330 mm. Wejście w segment przemysłowy i zacieśnienie współpracy z Forward AM przyspieszy prace nad wprowadzeniem na rynek wielu nowych materiałów.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like