Sinterit – krakowski producent drukarek 3D typu SLS, oficjalnie wchodzi na rynek amerykański. Dzięki współpracy z firmą 3D Herndon, Sinterit zapewnia dostęp do usług serwisowych na terenie Stanów Zjednoczonych, jak również możliwość szkoleń w centrali swojego nowego dystrybutora, w Wirginii.

USA to wciąż największy rynek 3D na świecie. Według prognoz, jego roczna stopa wzrostu w latach 2017-2024 wyniesie ok. 29%. Teraz trafi na niego pierwsza, bardzo atrakcyjna cenowo drukarka 3D, działająca w technologii SLS. Sinterit rozpoczął działalność w 2014 roku jako producent pierwszej dekstopowej drukarki SLS – Sinterit Lisa. W 2018 roku na rynku pojawiła się bardziej zaawansowana oraz większa wersja urządzenia w postaci Lisy Pro. Dziś korzystają z niej m.in. uniwersytety firmy prowadzące badania oraz przedstawiciele branży R&D.

Dzięki partnerstwu z 3D Herndon klienci będą mogli kupować drukarki 3D bezpośrednio od amerykańskiej firmy. Zapewnią sobie również wygodny dostęp do specjalistycznych szkoleń, usług i wsparcia na terenie Stanów Zjednoczonych.

3D Herndon jest wiodącym resselerem drukarek 3D, usług druku oraz źródłem wiedzy o branży. Firma z siedzibą w Herndon w stanie Wirginia oferuje sprzedaż, serwis i wsparcie firmom komercyjnym, instytucjom akademickim i agencjom rządowym w całym kraju.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like