Sinterit nieustannie rozwija swoje rozwiązania z zakresu technologii SLS w wydaniu desktop. Niedawno, krakowska firma opublikowała aktualizację dla swojego oprogramowania, dzięki której ich drukarki 3D pracują w myśl zasad Przemysłu 4.0. 

Teraz, Sinterit podnosi efektywność kosztową procesu druku 3D i wprowadza najniższy współczynnik odświeżania proszku PA 12 – 26%. Zadaje to kłam często powtarzanemu twierdzeniu, że technologia SLS jest droga. Urządzenia Sinterit łączą w sobie wysoką jakość, precyzję oraz ekonomiczność procesu druku 3D. Zoptymalizowany procent zużycia materiału wpływa na obniżenie całego procesu wytwórczego.

Warto nadmienić, że w technologii laserowego spiekania proszków niecała objętość jest spiekana. Niespieczony proch stanowi strukturę podporową dla realizowanych wydruków 3D i można wykorzystać go w kolejnych procesach druku 3D po z mieszaniu z świeżym prochem. Proporcje dwóch rodzajów prochu decydują o rentowności procesu druku 3D. Sinterit od zawsze pozwalał na ekonomiczny druk 3D, jednak za sprawą poczynionych prac optymalizacyjnych udało im się osiągnąć jeszcze lepszy wynik.

Sinterit
Cykl życia materiału w produkcji technologii SLS na urządzaniach Sinterit

Maxime Polesello, CEO Sinterit, mówi, że obniżanie kosztów wytwórczych to kolejne działanie, które ma sprawić, by technologia SLS stawała się jeszcze bardziej dostępną. Sinterit stawia mocny akcent na rozwój i zapowiada, że w tym roku na użytkowników ich rozwiązań czekają nowe premiery.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować