Sinterit, polski producent drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych do technologii SLS,  stale rozwija i poszerza swoją ofertę o nowe rozwiązania. Do gamy produktów krakowskiego producenta dołączyła stacja obsługi proszku (Powder Handling Station – PHS). Urządzenie pozwala zapewnić czystość w trakcie obróbki końcowej i odzyskać niespieczony proszek, który może być użyty do kolejnego procesu drukowania 3D. Warto podkreślić, że nawet małe maszyny do wytwarzania SLS, nie stanowią autonomicznego urządzenia, a są jedynie częścią kompletnego ekosystemu do produkcji w tej technologii. 

W ofercie Sinterit znajdują się dwie wysokiej jakości drukarki SLS, kompatybilne z nimi, autorskie oprogramowanie oraz szeroka gama urządzeń peryferyjnych, do których dołączyła teraz Powder Handling Station (PHS). 

System został stworzony, aby ułatwić wytwarzanie przyrostowe w technologii SLS i utrzymać wszystkie procesy w jednym miejscu. Firma zdecydowała się na stworzenie urządzenia, które pozwoli na łatwą obróbkę końcową i odzyskiwanie proszku w jednym miejscu. PHS zapewnia wysoką ergonomię i łatwość obsługi urządzenia. Dodatkowo zapewnia większą wydajność wytwarzania, dzięki przyspieszeniu procesów towarzyszących drukowaniu w technologii SLS, m. in. usuwaniu proszku z elementu i jego odzyskiwaniu. 

Urządzenie składa się z blatu roboczego z otworem ssącym, który przyspiesza usuwanie niespieczonego proszku z wydrukowanych elementów, odłączanego odkurzacza ATEX, który czyści miejsce pracy z pozostałości materiału, oraz modułu do odzyskiwania proszku. Niespieczone cząsteczki są automatycznie transportowane do modułu odsiewającego, który znajduje się pod blatem roboczym. Po przejściu przez specjalne sito, trafiają do kontenera magazynującego proszek. Odzyskany materiał jest mieszany ze świeżym, dzięki czemu może być wykorzystany do kolejnych procesów. 

Stacja obsługi proszku jest dedykowana do drukarek Lisa i Lisa PRO, pierwszych na świecie desktopowych drukarek 3D SLS dla profesjonalistów. Ich powstanie było odpowiedzią na potrzeby klientów, podobnie jak stworzenie kompletnego ekosystemu, który pozwoli na łatwe wytwarzanie elementów za pomocą jednego systemu. 

Jak mówi Michał Grzymała-Moszczyński, współzałożyciel Sinterit i szef działu R&D: 

– W ciągu ostatnich lat rozwijaliśmy produkty słuchając naszych klientów. Dzisiaj chcemy ponownie zaspokoić ich potrzeby i ulepszyć doświadczenie SLS. Teraz jako pierwsi oferujemy kompletne rozwiązanie, które spełnia wszystkie potrzeby i obejmuje cały proces wykonywania wydruków.”

Rozwiązania oferowane przez Sinterit spełniają wysokie wymagania profesjonalistów, zajmujących się produkcją addytywną w technologii SLS. Drukarki 3D Lisa i Lisa PRO, wraz z Powder Handling Station stanowią kompletny ekosystem do wytwarzania przyrostowego z proszków. Zastosowany w PHS odkurzacz ATEX z separatorem proszku, dedykowane narzędzia i piaskarka do post-processingu modeli pozwolą uczynić SLS bardziej wszechstronnym i przyjaznym użytkownikowi. 

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like