W marcu 2020 roku Sinterit otworzył swój nowy zakład produkcyjny w Krakowie, swoim rodzimym mieście. Nowy kompleks wyposażono w ich drukarki 3D oraz urządzenia peryferyjne, dzięki czemu firma może nawet trzykrotnie zwiększyć moce produkcyjne.

Teraz Sinterit opublikowało aktualizację dla swojego oprogramowania, dzięki której ich drukarki 3D pracują w myśl zasad Przemysłu 4.0. Jak mówi Grzegorz Głowa, odpowiedzialny za dział R&D w Sinterit, jest to efekt licznych zapytań, jakie dochodziły ze strony klientów zainteresowanych automatyzacją produkcji.

Od zawsze, zaletą urządzeń krakowskiego producenta było autorskie oprogramowanie – Sinterit Studio. Oprogramowanie to pełniło rolę nie tylko slicera, ale i kompleksowego narzędzia do zarządzania całym procesem drukowania 3D. W najnowszej aktualizacji dodano m.in. funkcję “print monitor online”, która pozwala na monitorowanie procesu druku 3D w czasie rzeczywistym. Co więcej, interfejs użytkownika jest teraz bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze, a każda funkcja łatwo dostępna.

Celem wdrażania rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 jest automatyzacja i integracja procesów produkcyjnych, aby łatwiej było nimi zarządzać. W przypadku farm druku 3D ważne jest, aby urządzenia generowały informacje o rozpoczęciu i statusie procesu produkcyjnego. Teraz, po aktualizacji oprogramowania, Lisa i Lisa PRO przekazują takie informacje.

W oprogramowaniu uwzględnione zostały również urządzenia peryferyjne, które zostały włączone do oferty kilka miesięcy temu.

Nowe centrum produkcyjne Sinterit zlokalizowano z dala od centrum miasta, w lokalnej strefie przemysłowej. Lokalizacja jest nieprzypadkowa – dzięki bliskiej odległości od krakowskiego centrum logistycznego wysyłka produktów oraz organizacja szkoleń dla klientów będzie znacznie łatwiejsze.

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Druk 3D