Sintratec, szwajcarski producent drukarek 3D pracujących w technologii SLS, przedstawił kompletny system pozwalający nie tylko na wytwarzanie przyrostowe z proszków, ale również post-processing detali.

Sintratec S2, nowe urządzenie oprócz modułu drukującego 3D zawiera również stację do przeładunku materiałów eksploatacyjnych, moduł usuwania nadmiaru materiału oraz dwie stacje do post-processingu (m.in. moduł polerowania wydruków 3D).

Połączenie wszystkich części w jeden, pełny system sprawia, że cały proces jest czysty i bezpieczny. Moduł drukujący przestrzennie oparty jest o konstrukcję flagowego urządzania producenta, Sintratec S1 – został jednak na tyle ulepszony, że powala na zwiększenie prędkości wytwarzania przy jednoczesnym zachowaniu stabilności temperaturowej wewnątrz komory roboczej. Producenci, jak na razie, nie ujawnili jednak zbyt wielu technicznych szczegółów.

Wiadomo jednak, że w skład urządzenia wchodzą następujące moduły:

  • Laser Sintering Station (LSS) – system drukujący przestrzennie z proszków polimerowych,
  • Materical Core Unit (MCU) – moduł wymienny, znajdujący się poniżej LSS, przeznaczony do załadunku materiału eksploatacyjnego,
  • Material Handling Station (MHS) – pozwalający na przeprowadzenie wstępnego post-processingu wydruków i ponowne wykorzystanie niezużytego materiału w postaci proszku,
  • Sintratec Blasting Station i Polishing Station – dwa moduły, dzięki którym użytkownik może w czysty sposób wykonać obróbkę końcową detali (m.in. polerowanie elementów 3D).

Pełen system Sintratec S2 jest już możliwy do zamówienia.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like