Skaner 3D Fuel 3D zdobywa coraz więcej pieniędzy na Kickstarterze

0

Gdy dwa tygodnie temu pisaliśmy o kampanii Kickstarterowej niskobudżetowego skanera 3D – Fuel3D, właśnie przekroczony został próg finansowy ustawiony na poziomie 75 000 $. Do końca kampanii zostały niespełna trzy tygodnie, a licznik zbliża się do ćwierć miliona! Jeśli to tempo zostanie utrzymane, 500 000 $ jest w zasięgu twórców pierwszego ręcznego skanera 3D, który ma kosztować mniej niż 1000 $ (ok. 3 300 PLN). Aby zwiększyć zainteresowanie projektem, twórcy urządzenia zaprezentowali unikalne etui autorstwa  amerykańskiego artysty Joshua Harkera.

Fuel3D

Źródło: www.fuel-3d.com

Powyższe etui na skaner 3D będzie dostępne w limitowanej liczbie wyłącznie dla osób, które wesprą projekt w trwającej wciąż kampanii. Dostępnych jest (było) 40 sztuk, aby je otrzymać należy wpłacić nie mniej niż 1490 $. Oczywiście oprócz etui, wpłacający otrzyma skaner Fuel3D. Etui zostanie wydrukowane z poliamidów. To co jest w nim wyjątkowego to nazwisku jego twórcy – Joshua Harker, który jest uznanym artystą w kręgach projektowania na potrzeby druku 3D i jednym z pionierów tej sztuki.

Harker jest jedną z osób, które miały możliwość skorzystania z Fuel 3D i wyrażał się na jego temat w bardzo ciepłych słowach: „jestem pod dużym wrażeniem jakości skanów, jakie otrzymałem dzięki korzystania z tego urządzenia i zaintrygowany mnóstwem możliwości jakie to narzędzie może przynieść artystom (…) Bardzo racjonalna cena za urządzenie sprawi, że jeszcze więcej ludzi będzie miało możliwość przetestowania tej technologii i rozpocznie realizować własne projekty 3D.

Wszystko wskazuje na to, że Fuel3D – zachowując wszelkie proporcje, ma szansę stać się dla sknerów 3D tym, czym dla drukarek 3D stanie się (być może?) Buccaneer. Stosunkowo niska cena, świetny design oraz tego typu gadżety – chociaż kierowane do bardzo wąskiego frona osób, mają szansę spopularyzować produkt na świecie i stać się pierwszym ogólnodostępnym urządzeniem tego typu. Czekamy zatem na koniec kampanii i ciekawi jesteśmy ostatecznego wyniku finansowego…?

Źródło: www.fuel-3d.com

Źródło: www.fuel-3d.com

Źródło: www.fuel-3d.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.