Skaner MICRON3D color 24 Mpix został zaprezentowany na ostatnich targach TCT SHOW w Birmingham w Wielkiej Brytanii przez SMARTTECH 3D. Firma poinformowała właśnie,  że nowy skaner 3D trafi do sprzedaży z początkiem lutego 2016.

Najnowszy produkt firmy SMARTTECH to najbardziej zaawansowane urządzenie do digitalizacji przestrzennej wraz z kolorem obiektu. Skaner cechuje się najwyższą dostępną na rynku rozdzielczością – 24 Megapixele, które odpowiadają 24 milionowej chmurze punktów z pojedynczego skanu. Tak wysoka rozdzielczość urządzenia pozwala na opisanie jednego milimetra kwadratowego ponad tysiącem punktów, z których każdy posiada nie tylko współrzędne XYZ ale również przypisany kolor RGB.

Wysoka rozdzielczość i dokładność pozwala użytkownikowi pozyskać informacje o bardzo złożonych strukturach, których zeskanowanie jeszcze do niedawna stwarzało problem np.: ubrania, płótna olejowe. Czuły detektor pozwala ponadto na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych, zaś integracja z systemem oświetlenia bezcieniowego daje możliwość odwzorowania rzeczywistego koloru obiektu mierzonego. Dzięki temu urządzenie może być wykorzystywane w badaniach i digitalizacji obiektów muzealnych i dzieł sztuki, a także konserwacji, druku 3D kolorowych kopii itp.

Obudowa wykonana z włókna węglowego, a także wewnętrzny system antywstrząsowy zapobiega wpływom otoczenia na dokładność skanera, a wymienne filtry pyłoszczelne chronią wnętrze skanera podczas skanowania w trudnych warunkach (na przykład na wykopaliskach).

Skaner 3D od początku lutego tego roku znajdzie się w ofercie sprzedażowej zarówno firmy SMARTTECH jak i rozległej siatce dystrybutorów w ponad 30 krajach na świecie.

Więcej informacji na stronie www.skaner3d.pl

Źródło: informacje prasowe

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować