Brytyjska firma Flexiscale specjalizuje się w tworzeniu realistycznych modeli kolejowych do sklejania. Każdy model powstaje na podstawie istniejącego w rzeczywistości egzemplarza. Firma stosuje przy tym dość nowatorskie rozwiązania w tej branży jak skanowanie i druk 3D. Specyficzny jest również sposób tworzenia oferty: społeczność skupiona wokół firmy zgłasza swoje propozycje na wykonanie nowego modelu parowozów lub wagonów. Następnie odbywa się głosowanie, a firma wybiera najbardziej popularne zgłoszenia i przystępuje do realizacji.

flexiscale_02

Gdy model zostaje wybrany, ekipa Flexiscale jedzie na miejsce, w którym jest on zlokalizowany i go skanuje przy użyciu skanerów 3D. Następnie otrzymany materiał jest obrabiany w programach graficznych, gdzie dana lokomotywa lub wagon zostają rozebrane na części w taki sposób, aby umożliwić ich późniejsze sklejanie. Gdy model jest gotowy, można go zakupić, a firma wydrukuje model na drukarce 3D i prześle zamawiającemu.

flexiscale_01

Źródło: www.flexiscale.co

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D