Skriware awansuje do dziesiątki finalistów akceleratora Bridge to MassChallenge Warsaw

0

Skriware, polsko-szwedzki startup działający od połowy 2015 roku w branży druku 3D, zakwalifikował się do ścisłego finału programu akceleracji Bridge to MassChallenge Warsaw w Bostonie. Firma osiągnęła to pokonując blisko 300 młodych firm technologicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Oprócz Skriware na bostoński finał akceleracji pojadą takie firmy jak bNesis, CertChain, DrOmnibus, Funtronic, KLEAR Lending, ShelfWise, Smart Technology Group, Spaceflow oraz Talk-A-Bot.

Chociaż większości czytelników portalu Skriware kojarzy się przede wszystkim jako producent desktopowych drukarek 3D drukujących w technologii FDM/FFF, jego oferta znacząco wykracza poza samą produkcję i sprzedaż urządzeń. Firma rozwija od pewnego czasu złożony projekt edukacyjny, łączący proces projektowania, budowania i programowania robotów z technologią druku 3D. I to właśnie to rozwiązanie spotkało się z zainteresowaniem jurorów, którzy decydowali o wytypowaniu finałowej 10 start-upów biorących udział w programie Bridge to MassChallenge Warsaw.

Bridge to MassChallenge Warsaw to międzynarodowy program mający na celu identyfikację i wsparcie rozwoju najlepszych światowych start-upów, a także łączenie młodych firm z globalnym rynkiem oraz siecią akceleracyjną MassChallenge na całym świecie. Preselekcję do pilotażowej edycji – po raz pierwszy obejmującej rynki Europy Środkowo-Wschodniej, przeszło jedynie 25 z 300 zgłoszonych start-upów. Podczas warsztatów organizowanych w Campus Warsaw wyselekcjonowani przedsiębiorcy stawili czoła wyzwaniom związanym z przechodzeniem od startupu do scaleupu, udowadniając, że mają realne szanse na to, aby pomyślnie rozwinąć swój produkt i zaistnieć na międzynarodowych rynkach.

Z 25 zakwalifikowanych do warszawskiej akceleracji firm, jury Bridge to MassChallenge Warsaw wybrało do dalszej współpracy najlepszą dziesiątkę. Laureaci otrzymali zaproszenie na 4-dniowy warsztat w Bostonie. Podczas wizyty w USA, Skriware wspólnie z wytypowanymi przedsiębiorcami z Europy Środkowo-Wschodniej odbędzie serię sesji monitoringowych, a także bezpośrednich spotkań z przedstawicielami globalnych firm, potencjalnymi inwestorami oraz partnerami biznesowymi.

Projekt edukacyjny stworzony przez Skriware ma uczyć najbardziej pożądanych współcześnie kompetencji z zakresu dziedzin STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics). Seria interaktywnych lekcji dostępnych na platformie e-learningowej wprowadzi użytkowników w tajniki projektowania i drukowania 3D oraz w podstawy programowania. Dzięki dostępowi do autorskiego ekosystemu edukacyjnego, uczniowie w wieku 9+ zyskają dostęp do gamy produktów edukacyjnych wspierających rozwój zarówno kompetencji cyfrowych, jak i społecznych.

DODAJ KOMENTARZ:

Leave A Reply