Skriware pozyskał w najnowszej rundzie inwestycyjnej 6,2 mln PLN od funduszu Montis Capital. Startup tworzący nowoczesne rozwiązania edukacyjne przeznaczy te środki na rozwój swojego portfolio produktowego i zwiększenie możliwości produkcyjnych flagowych robotów oraz drukarek 3D. Spółka, która już teraz działa w szkołach w blisko 25 krajach, zapowiada rozszerzenie swojej działalności na Stany Zjednoczone i kraje z regionu EMEA.

W styczniu br. Skriware nawiązał współpracę z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, wspólnie z którą zaprojektował strefę edukacyjną Pawilonu Polski na światowej wystawie Expo 2020. Kilka tygodni temu firma ogłosiła też współpracę z Coca-Colą w ramach akcji „World without Waste” oraz partnerstwo edukacyjne z Microsoftem.

Firma rozwija swój autorski ekosystem edukacyjny oparty o technologię druku 3D i cieszącą się coraz większą popularnością metodykę STEAM1. Choć firma działa na rynku od niespełna 4 lat, stworzone przez nią roboty uczą programowania dzieci z 25 krajów świata. Karol Górnowicz – CEO Skriware, podkreśla na jak szeroką skalę działa kierowana przez niego firma – “na ten moment nasze największe zamówienia pochodzą z Azji Południowo-Wschodniej, Europy Środkowej i Bliskiego Wschodu, czyli z regionów, które już teraz inwestują w nowoczesną edukację, odpowiadającą na potrzeby zmieniającego się świata“.

Od początku działalności warszawską spółkę wspierają eksperci z czołowych światowych uczelni: m.in. Uniwersytetu Harvarda, Dartmouth College czy teksańskiego Uniwersytetu A&M, którzy nadzorowali tworzenie autorskich kursów edukacyjnych. Pierwszy zewnętrzny kapitał Skriware pozyskał w ramach akcji crowdfundingowej w serwisie Kickstarter, która przyniosła blisko 50 tys. dolarów. Do tej pory spółka rozwijała swoją technologię m.in. dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, finansowaniu z prywatnego funduszu Infini, oraz chińsko-brytyjskiego akceleratora Forge.

Startup powstał w 2015 roku z inicjatywy Daftcode – największej w Polsce firmy działającej w modelu venture building, która buduje i rozwija biznesy technologiczne. W skład ekosystemu Skriware wchodzi drukarka 3D, Skriboty (roboty, które dzieci mogą samodzielnie projektować, budować i programować), a także internetowa platforma edukacyjna Skriware Academy. Już wkrótce firma zaoferuje zupełnie nowy produkt, dzięki któremu dzieci będą rozwijać umiejętności STEAM nie tylko w szkole, ale także w domu, łącząc zabawę z nauką.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować