Skriware – polsko-szwedzki startup znany z udanej kampanii Kickstarterowej, producent drukarek 3D oraz finalista Kairos Global Summit, stworzy platformę edukacyjną, na którą będą składać się kursy, poradniki i instrukcje w zakresie robotyki, programowania i modelowania 3D, o różnym poziomie zaawansowania. Kursy z platformy umozliwią własnoręczne zaprojektowanie, wydrukowanie, złożenie i zaprogramowanie robota.

Na rynku pracy widoczne jest coraz większe zapotrzebowanie na pracowników z umiejętnościami STEAM (Science, technology, Engineering, Arts, Mathematics). Branżowi giganci, tacy jak Google, Facebook i Amazon, mają do 2018 roku utworzyć ponad pół miliona nowych stanowisk pracy.

Na przeciw zapotrzebowaniu wychodzi Skriware, którego celem jest upowszechnienie technologii druku 3D w domach, szkołach i instytucjach naukowych na całym świecie. W tym celu firma nawiązała współpracę (z należącym do prestiżowego grona uczelni Ivy League) Dartmouth College, w wyniku której ma powstać pakiet edukacyjny obejmujący nauczanie nowoczesnych i przydatnych na rynku pracy umiejętności.

Platforma e-learningowa ma być dostępna już pod koniec tego roku. Oprócz kursów i instrukcji, ma również zawierać interaktywny kreator modeli 3D, który pozwoli na tworzenie własnych prototypów bez umiejętności modelowania 3D, czy zaawansowanej wiedzy w zakresie programowania i robotyki. Zaprojektowane części będzie można wydrukować na zakupionej od Skriware drukarki 3D. Dodatkowo będzie dostępna aplikacja mobilna, za pomocą której będzie można kontrolować ruchy robota, a także umożliwi zaprogramowanie dodatkowych funkcji, jak reagowanie na dźwięk, czy kierowanie dodatkowymi podzespołami.

Tak komentuje to Karol Górnowicz, CEO Skriware:

Każdy z robotów dostępnych na platformie, projektowany jest z myślą o rozwoju umiejętności STEAM. Chcemy inspirować użytkowników do kreatywnego działania i realizowania nieszablonowych pomysłów, poprzez pokazywanie twórczych aspektów robotyki, programowania i modelowania 3D. Naszym celem jest udowodnienie, że rozwój kompetencji w tym zakresie – zarówno w obszarze technicznych, jak i artystycznych umiejętności użytkowników to doskonała inwestycja w przyszłość, a przy okazji forma zabawy i rozwijania pasji.

Źródło: materiały prasowe

Klaudia Misztal
Studentka kierunku lekarskiego. Od kilku lat pośrednio związana z branżą FDM. Wbrew pozorom, pisze nie tylko o druku 3D w medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Druk 3D