Skriware – twórca autorskich rozwiązań edukacyjnych opartych o technologię druku 3D, wprowadza nowy projekt przeznaczony dla sektora edukacyjnego w postaci platformy “Destination: Mars“. Docelowym odbiorcą projektu mają być uczniowie szkół podstawowych, którzy za jego pomocą rozwiną umiejętności związane z drukiem 3D, programowaniem i inżynierią.

Przeznaczona dla dzieci w wieku od 9 roku życia platforma “Destination: Mars” wprowadza użytkowników w koncepcję edukacji STEAM przy pomocy 15-godzinnego kursu, dostępnego na platformie e-learningowej. Jego celem jest nauka podstaw druku 3D, robotyki, działania algorytmów oraz programowania. Kurs uzupełniony jest także o ciekawostki na temat Marsa, różnorodne fakty z dziedziny biologii, fizyki i chemii oraz testy sprawdzające wiedzę.

W nowym systemie edukacyjnym kluczową rolę odgrywa Skribot – w pełni programowalny robot, który może zostać samodzielnie zaprojektowany, a następnie wydrukowany na drukarce 3D. Dla osób nieposiadających własnego urządzenia, Skriware przygotował gotowe zestawy klocków i elektroniki, które można zamówić bezpośrednio ze strony internetowej producenta. Przydadzą się one już podczas pierwszej misji, w trakcie której uczniowie mają za zadanie złożyć robota i podłączyć elektroniczne poszczególne elementy.

Następnie wraz ze Skribotem odkryją tajemnice Czerwonej Planety, zaprogramują robota tak, aby podążał za linią lub omijał przeszkody czy użyją chwytaka do przenoszenia obiektów i wyślą sygnał SOS dzięki wbudowanym diodom LED. W połączeniu ze Skribotem i dedykowaną aplikacją mobilną, “Destination: Mars” całość zaprojektowano tak, aby angażować uczniów w rozwiązywanie kolejnych wyzwań i pobudzać ich kreatywność oraz zdolność krytycznego myślenia.

Wraz z platformą “Destination: Mars” firma stworzyła serię produktów obejmujących pełen proces projektowania, budowania i programowania robotów. Osoby zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności w tym zakresie mogą między innymi uzyskać dostęp do Kreatora Skribotów, służącego do tworzenia wirtualnych prototypów oraz zamówić jedną z drukarek 3D Skriware.

Platforma edukacyjna Skriware została stworzona we współpracy z Dartmouth College – prestiżowym amerykańskim uniwersytetem Ivy League, jednostką ASTRO Center z teksańskiego uniwersytety A&M, oraz EdPlay. Rozwiązanie jest obecnie testowane przez dzieci i młodzież z całego świata, głównie za pośrednictwem partnerów Skriware, takich jak Kids Code Fun, CoderDojo, IT for SHE czy Fundacji Perspektywy. Firma ogłosiła, że zestaw edukacyjny “Destination: Mars” będzie dostępny w sprzedaży konsumenckiej w ciągu najbliższych miesięcy.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować