Polski start-up Skriware w przeciągu kilku ostatnich lat stał się synonimem innowacyjnej spółki. Blisko rok temu firma pozyskała dofinansowanie o wartości 4,5 mln PLN na rozwój ekosystemu uczącego dzieci robotyki, programowania i druku 3D. Teraz Skriware stał się partnerem Microsoftu – gigant technologiczny zapewni mu wsparcie w rozwijaniu i upowszechnianiu autorskich rozwiązań edukacyjnych. W ramach współpracy promocyjnej firmy będą wspólnie uczestniczyć w największych targach i wydarzeniach branżowych.

Skriware skupia się na kształceniu najbardziej pożądanych współcześnie kompetencji STEAM, kluczowych na przyszłym rynku pracy. Dla osiągnięcia swojego celu start-up wypracował autorski program edukacyjny, który łączy nauki ścisłe, technologię i design, w którego skład wchodzą łatwe w obsłudze drukarki 3D, programowalne roboty oraz platforma e-learning’owa.

Jak mówi Katarzyna Węglińska, Enterprise Channel Manager Microsoft Polska, Microsoft dla Edukacji to wprowadzanie nowoczesnych metod wspomagania procesu edukacyjnego. Ta inicjatywa ma na celu dostarczenie narzędzi odpowiadających zaawansowaniem rozwojowi środowiska życia i pracy otaczającego uczniów i rodziców. Platforma Skriware dostarcza do szkół elementy, które są niezwykle istotne w tym procesie. Połączenie drukarki 3D, platformy e-learningowej oraz robotyki jest dla nas kompleksowym podejściem, które z przyjemnością chcemy promować wśród szkół w Polsce.

Partnerstwo zawarte z Microsoft to dla Skriware szansa na kolejne współprace. Dzięki temu twórcy polskiego ekosystemu edukacyjnego będą mogli zweryfikować swoje założenia z zagranicznymi specjalistami od edukacji czy prognozami analityków na temat przyszłego rynku pracy. Pomoże to startupowi na bieżąco dostosowywać produkty do realnych potrzeb zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

Pierwszymi efektami współpracy jest umieszczenie oprogramowania Skriware w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure — uznawanej za wiodącą tego typu usługę na świecie. Zaimplementowany został też system automatycznego logowania Single Sign-on pomiędzy Office 365 i platformą Skriware Academy, co ułatwi użytkownikom produktu Microsoft korzystanie z zasobów edukacyjnych Skriware.

Pierwszą imprezą, na której Skriware zaprezentował się wspólnie z nowym partnerem, były organizowane przez Microsoft w Warszawie EduDays, 16 maja 2019. Kolejnym wydarzeniem będzie kongres Microsoft Innovation Summit, już 28 maja 2019.

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować