SLM Solutions zawarło współprace z amerykańskim koncernem przemysłowym Honeywell. Wspólnie podjęli współpracę nad projektem, którego celem jest optymalizacja parametrów druku 3D z proszków metali, tak aby redukować zarówno koszty jak i czas wytwarzania przyrostowego. W ramach kooperacji SLM Solutions zobowiązał się dostarczyć urządzenia, natomiast specjaliści z Honeywell zajmą się przygotowaniem i kwalifikacją parametrów, dzięki którym zwiększona zostanie wydajność procesu.

Jak mówi dr Sören Wiener z  Honeywell, zgodnie z założeniami kwalifikowane będą te zestawy parametrów i materiałów, które obok pakietu optymalnych właściwości mechanicznych wydruków 3D będą zapewniały powtarzalną jakość.

Honeywell od ponad stu lat działa już w dziedzinie rozwiązań poprawiających wydajność urządzeń i oszczędność energii, chroniących środowisko i zwiększających bezpieczeństwo ludzi. Firmie nieobce są również technologie wytwarzania przyrostowego – spółka córka Honeywell Aerospace od lat współpracuje z takimi firmami jak Sigma Labs i 3D Systems.

W ramach prowadzonego projektu, Honeywell Aerospace będzie szukało optymalnych ustawień druku 3D z aluminium przy grubości warstwy 60 i 90 mikronów. Testy prowadzone będą na urządzeniu SLM 500, a punkt wyjścia stanowią standardowe parametry wytwarzania przyrostowego ustalone przez producentów. Meddah Hadjar, CEO SLM Solutions, mówi, ze zawarta współpraca to krok milowy w dalszym rozwoju ich rozwiązań z zakresu druku 3D. Kwalifikacja jeszcze bardziej zaawansowanych zestawów parametrów dla systemów wytwarzania przyrostowego z proszków metalicznych zwiększa zakres zastosowań, dając większą swobodę projektowania klientom.

System SLM 500 to system działający w technologii selektywnego topienia proszków metalicznych o obszarze roboczym o wymiarach 500 x 280 x 365 mm. Konstrukcję wyposażono w cztery lasery, co pozwala na szybkie wytwarzanie metalowych elementów charakteryzujących się złożoną geometrią. Z urządzenia korzystają tacy przedstawicieli branży automotive jak Rolls-Royce czy Bugatti.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like