Ostatnimi czasy pisząc o amerykańskim 3D Systems lub niemieckim SLM Solutions - dwoma niezwykle zasłużonymi dla rozwoju branży druku 3D na świecie firmami, w większości przypadków były to informacje negatywne, dokumentujące ich rozczarowujące wyniki finansowe. Cztery dni temu tradycji stało się za dość w przypadku Amerykanów, którzy z kwartału na kwartał sprzedają coraz mniej maszyn, tracąc bezustannie pieniądze - jednakże w przypadku Niemców mam dość nieoczekiwanie bardzo dobre wieści - SLM Solutions nie tylko jest na plusie, to na dodatek wzrost jaki zanotowało jest prawdziwie imponujący.

Na początku kwietnia w artykule podsumowującym 2019 rok zastanawiałem się, czy w obliczu szalejącej na świecie pandemii COVID-19, niemiecki producent drukarek 3D do metalu przetrwa? Okazuje się, że póki co tak - i co więcej, ma realną szansę w końcu odbić się od dna. W pierwszym kwartale 2020 roku SLM Solutions osiągnęło wynik aż o 143% lepszy niż rok temu w analogicznym okresie czasu.

Firma osiągnęła przychody w wysokości 17,8 mln EUR w Q1 2020, wobec 7,3 mln EUR w analogicznym okresie poprzedniego roku obrotowego. 13,4 mln EUR przychodu zostało wygenerowane ze sprzedaży drukarek 3D (względem zaledwie 4 mln EUR w roku poprzednim), co stanowi 75,6% całkowitych przychodów producenta. To wzrost o 232,41% względem roku ubiegłego.

SLM Solutions sprzedało 22 maszyny do druku 3D z metalu, podczas gdy rok wcześniej o tej porze było to zaledwie 7 maszyn. Równocześnie jak widać na poniższym wykresie, pierwszy kwartał bieżącego roku jest najlepszym jaki firma zanotowała od ponad roku...

Na chwilę obecną trudno powiedzieć, na ile te wyniki będą miały wpływ na dalszy rozwój biznesu w SLM Solutions, gdyż lock-down światowej gospodarki zaczął być odczuwalny dopiero na przełomie marca i kwietnia 2020 r.? Tak czy inaczej firma otrzymała dość znaczący zastrzyk gotówki, który pozwoli jej lepiej przetrwać ewentualne załamanie gospodarcze.

Źródło: www.slm-solutions.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D