SLM Solutions - niemiecki producent przemysłowych drukarek 3D do metalu odnotował wysoki poziom zamówień w drugim kwartale 2022 r. osiągając przychód z tytułu sprzedaży maszyn na poziomie 22,6 mln EUR, co oznacza wzrost o 100% rok-do-roku. Dodając do tego przychody z tytułu usług druku 3D i innych działalności, firma osiągnęła rekordowy wynik w wysokości 26,1 mln EUR, co stanowi wzrost o 60% rok-do-roku, jak również rekordowe przychody za całe pierwsze półrocze 2022 r. w wysokości 42,5 mln EUR, co stanowi wzrost o 34% względem analogicznego okresu w zeszłym roku. Po kilku trudnych latach, gdy przyszłość firmy wisiała na włosku, wydaje się, że SLM Solutions zmierza w kierunku stałego wzrostu.

Przychody z zamówień na drukarki 3D wyniosły 39,4 mln EUR i zwiększyło się o 59% w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 r. Odzwierciedla to silny popyt na rozwiązania do wytwarzania przyrostowego ze strony coraz większej liczby klientów. Pomyślne wdrożenie systemu do druku 3D z metalu - NXG XII 600 jest kontynuowane z dwoma zamówieniami na ten system w II kwartale 2022 r. Na koniec czerwca 2022 r. pozycja portfela zamówień SLM Solutions wynosi 49,1 mln EUR, i jest znacznie wyższa w porównaniu z końcem czerwca 2021 r. i nieznacznie wyższa w porównaniu do marca 2022 r.

SLM Solutions odnotowało rekordowe przychody zarówno w drugim kwartale, jak i pierwszym półroczu 2022 r., napędzane ukończeniem pierwszych systemów produkcyjnych NXG XII 600, dobrymi wynikami sprzedażowymi w obszarze istniejącego katalogu maszyn oraz dalszym wzrostem w segmencie usług posprzedażnych. SLM Solutions podkreśla, że ciężko pracowało, aby skutecznie zminimalizować skutki trwającego zakłócenia łańcucha dostaw. Firma zakończyła pierwsze dwa systemy produkcyjne NXG XII 600 w II kwartale 2022 roku i spodziewa się przyspieszenia tempa dostaw w kierunku drugiej połowy 2022 roku.

Wysoka wydajność końcowa w połączeniu z koncentracją SLM Solutions na ciągłym zwiększaniu wydajności operacyjnej i pewnymi docelowymi środkami redukcji kosztów miały dodatni wpływ na wyniki finansowe Spółki. Wynik finansowy SLM Solutions jest wyższy również w wyniku pozytywnych efektów kursowych. Spółka odnotowała EBITDA w wysokości 1,3 mln EUR za II kwartał 2022 r., co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 r. W pierwszym półroczu 2022 r. SLM odnotował EBITDA na poziomie -3,0 mln EUR, w porównaniu do -6,2 mln EUR w I półroczu 2021 r.

Źródło: www.slm-solutions.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like